Opublikowany w: Aktualności

Przyczyny zasiarczenia akumulatora

Przyczyny zasiarczenia akumulatora

Akumulatory Polska Sieć Motoryzacyjna „Specpart” Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż oraz wyminę akumulatorów wysokiej jakości akumulatorów. Zapewniamy darmową dostawę wymianę akumulatora na miejscu. Nasi wykwalifikowani pracownicy dokonują darmowych wymian akumulatora. Co więcej oferujemy akumulatory typu przemysłowego m.in. do: wózków inwalidzkich i widłowych, łodzi, kosiarek, a nawet zabawek dla dzieci. Ponadto wśród asortymentu klienci mogą znaleźć prostowniki, kable rozruchowe.

Sprzedaż akumulatorów – Nasza misja

Akumulatory „Specpart” to dynamicznie rozwijana sieć ogólnopolskiej sprzedaży. Jest to także idea stworzenia miejsc przyjaznych Klientowi. Każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb a także pomocną dłoń profesjonalnie wyszkolonego personelu. Co więcej za naprawdę rozsądną cenę.

Akumulatory Specpart oferujemy tanie akumulatory, które można kupić za pośrednictwem naszej strony, a także w jednym z naszych sklepów stacjonarnych, gdzie czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra pracownicza. Posiadamy w naszych punktach Specpart najtańsze akumulatory.

Zasiarczenie akumulatora kwasowo-ołowiowego to proces, w którym przede wszystkim na płytach akumulatora tworzą się trwałe kryształy siarczanu ołowiu. Proces ten przede wszystkim obniża pojemność i wydajność akumulatora, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do jego całkowitej awarii. Oto główne przyczyny zasiarczenia akumulatora:

1. Głębokie rozładowanie

Częste i głębokie rozładowywanie akumulatora, czyli doprowadzanie do stanu, w którym jego napięcie jest bardzo niskie, dlatego powstają trudne do rozpuszczenia kryształy siarczanu ołowiu.

2. Długotrwałe rozładowanie

Pozostawienie akumulatora w stanie rozładowania przez dłuższy czas, bez doładowywania, w konsekwencji zasiarczenie może być trudne do odwrócenia, ponieważ siarczan ołowiu staje się coraz trudniejszy do rozpuszczenia z czasem.

3. Niedostateczne ładowanie

Akumulator nie jest regularnie ładowany do pełna lub ładowanie jest przerywane przed osiągnięciem pełnej pojemności, ze względu na stopniowe gromadzenie się siarczanu ołowiu, który nie jest usuwany podczas ładowania.

4. Przeładowanie

Nadmierne ładowanie akumulatora, które powoduje przegrzewanie się i odparowanie elektrolitu, poprzez uszkodzenie płyt i powstawanie siarczanu ołowiu.

5. Wysoka temperatura

Ekspozycja akumulatora na wysokie temperatury, które przyspieszają reakcje chemiczne w akumulatorze, powoduje szybsze zasiarczenie z powodu przyspieszonego zużycia elektrolitu i płyt akumulatora.

6. Niska temperatura

Przechowywanie lub użytkowanie akumulatora w bardzo niskich temperaturach, dlatego powstaje zmniejszona zdolność ładowania i zwiększone ryzyko zasiarczenia, ponieważ procesy chemiczne zachodzą wolniej.

7. Zbyt długi czas przechowywania

Przechowywanie akumulatora przez długi czas bez ładowania, nawet w stanie spoczynku, powoduje naturalne samorozładowanie.

8. Nieodpowiedni poziom elektrolitu

Niewłaściwy poziom elektrolitu w akumulatorze, np. zbyt niski poziom kwasu siarkowego. W konsekwencji powoduje to nieprawidłowe reakcje chemiczne i zwiększone ryzyko zasiarczenia.

9. Niska jakość akumulatora

Akumulatory o niskiej jakości mogą mieć gorsze materiały i konstrukcję. Dlatego powoduje szybsze zasiarczenie i krótsza żywotność.

Unikanie tych przyczyn poprzez odpowiednią pielęgnację i konserwację akumulatora może znacząco przedłużyć jego żywotność i zapewnić jego niezawodną pracę.

Wszelkie instrukcje zawarte w wyszukiwarce akumulatorów mają jedynie charakter informacyjny.

Nasza strona nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek niedokładne zalecenia.

Pamiętaj – zawsze sprawdzaj specyfikację oryginalnego akumulatora.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Mamy największy wybór akumulatorów:

Varta, Centra, Bosch, Zap, Banner, Jenox, Exide, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Enerblock, Moto Power, Fiamm, Yuasa

Śledź Nasze Social Media

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt
X