Czy da się odpalić samochód z powerbanka? Akumulatory Bełchatów Exide
Opublikowany w: Aktualności

Czy da się odpalić samochód z powerbanka? Akumulatory Bełchatów Exide

Czy da się odpalić samochód z powerbanka? Akumulatory Bełchatów Exide

Akumulatory Bełchatów Exide. Powerbank zazwyczaj kojarzy się z awaryjnym zasilaniem telefonu. Ale czy da się odpalić z niego samochód? Jak się okazuje tak! Powstała nowa generacja powerbanków rozruchowych. Małe, niepozorne przenośne urządzenie znane również jako źródło zasilania rozruchowego. Dzięki niemu mamy możliwość naładowania telefonu czy laptopa oraz jest przydatne podczas uruchamiania samochodu z wyczerpanym akumulatorem.

Punkt sprzedaży akumulatory Specpart:

Bełchatów 97-400
Wojska Polskiego 105
784 954 817

W razie awarii akumulatora w samochodzie nie musimy fatygować znajomych, sąsiadów lub dzwonić na straż miejską z prośbą o pomoc. Power bank rozruchowy może być na tyle mały, że mieści się w kieszeni, ale może też posiadać dużą wagę i rozmiar niewielkiej skrzyneczki.

Co kupić, żeby być zadowolonym?

Powerbank rozruchowy jest niedużej wielkości, niepozorne urządzenie, lecz może wystarczyć do uruchomienia ciężarówki z rozładowanym akumulatorem. Może być również wykorzystany jako źródło energii do ładowania telefonu. Oczywiście występują w różnych cenach i posiadają wiele możliwości. Akumulatory Bełchatów Exide Mogą być użyte na kempingu do zasilania lodówki. Wybór power banków jest bardzo duży, w zależności czego oczekujemy i jakie zadanie ma spełnić. Mogą one służyć do uruchomienia samochodu, podnoszenia bramy w garażu czy zasilania campingu.

Mały power bank o dużej mocy. jak to jest możliwe? Akumulatory Bełchatów Exide

Jak to jest możliwe że mały power bank jest w stanie odpalić nawet dużego diesla z rozładowanym akumulatorem? Wszystko zawdzięczamy bateriom litowym które w bardzo krótkim czasie przekazują energię. Może okazać się że byt mały power bank będzie miał problem z odpaleniem dużego diesla. Akumulatory Bełchatów Exide Nie są one przystosowane do kilkuminutowego rozruchu, lecz tylko do kilkusekundowego. To powinno wystarczyć, aby rozrusznik akumulatorowy działał z pełną mocą przez 5-10 sekund i uruchomił nasz pojazd. Większy power bank pozwoli na uruchomienie silnika co najmniej 50 razy na jednym ładowaniu.

Pierwsze kroki Power banki: duże, średnie czy małe?

Jeżeli chcemy kupić powerbank, aby służył nam tylko do sporadycznego odpalania naszego auta, nie musi być to ogromny starter. Podstawowe powerbanki posiadają od 900A mocy rozruchowej, która pozwala na uruchomienie nawet dużego pojazdu wyposażonego w silnik diesla o dużej pojemności. Akumulatory Bełchatów Exide Markowi producenci powerbanków akumulatorowych zazwyczaj umieszczają w specyfikacjach potrzebne informacje, takie jak maksymalna pojemność ratowanego akumulatora. Chcąc używać naszego power banku do zasilania kempingu musimy zdecydować się na zakup mocniejszego i większego przyjemnościowo modelu, który będzie w stanie przez dłuższy czas zasilić nasze wyposażenie.

Awaryjny pomocnik każdego kierowcy. Akumulatory Bełchatów Exide

W awaryjnych sytuacjach, które zapewne większość z nas spotkały, gdy np. zimową porą nasze auto odmówiło posłuszeństwa, szukaliśmy znajomego z kablami rozruchowymi. Oczywiście musiał posiadać sprawny akumulator. Przysparzało nam to również wiele kłopotów gdyż nie wszyscy posiadają kable rozruchowe i przede wszystkim dawca powinien mieć podobny parametrami akumulator do naszego. Akumulatory Bełchatów Exide Złe podłączenie mogło nas unieruchomić na dłuższy czas. Wystarczy zamienić biegunowość, bądź zewrzeć przewody w nowszym aucie i instalacja elektryczna może zostać uszkodzona. Ciągły rozwój technologii powoduje że nasze auta są wyposażane w coraz większą liczbę systemów elektronicznych. Ten rozwój umożliwia też wprowadzanie nowych rozwiązań.

Dzięki temu rozwojowi zastąpiono szukanie wśród znajomych kabli rozruchowych i sprawnego auta. Stworzono booster – samochodowy powerbank. Zastosowano bardzo proste rozwiązanie, zastosowano tradycyjne kable z końcówkami biegunów baterii na obu końcach. Z drugiej strony jest potężna bateria litowa, która działa tak samo, jak ładowarka smartfona. Również została zastosowana najnowsza elektronika – zapobiega ona iskrzeniu i chroni przed odwrotną polaryzacją spowodowaną nieprawidłowym podłączeniem zacisków kablowych do biegunów akumulatora. Urządzenie dostosuje swoje parametry pracy do temperatury otoczenia i stanu technicznego baterii. W trybie ręcznym można nawet podjąć próbę uruchomienia pojazdu w przypadku akumulatora rozładowanego do zera.

Punkt sprzedaży akumulatory Specpart:

Bełchatów 97-400
Wojska Polskiego 105
784 954 817

Nasza oferta akumulatorów

Bełchatów

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Be%C5%82chat%C3%B3w

Summary
Article Name
Czy da się odpalić samochód z powerbanka?
Description
Powerbank zazwyczaj kojarzy się z awaryjnym zasilaniem telefonu. Ale czy da się odpalić z niego samochód? Jak się okazuje tak!
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt