Akumulatory Kraków - AGM czy EFB?
Opublikowany w: Aktualności

Jaki akumulator wybrać, AGM czy EFB? – Akumulatory Kraków

Jaki akumulator wybrać, AGM czy EFB? – Akumulatory Kraków

Akumulatory Kraków – Polska Sieć Motoryzacyjna Specpart sp. z o.o. prowadzi sprzedaż wysokiej jakości akumulatorów.

Sklep z akumulatorami w Krakowie jest profesjonalnym punktem specjalizującym się w doborze akumulatorów w Twoim mieście. Zadzwoń pod numer który znajdziesz tu: Punkt Sprzedaży, a my Specpart akumulatory Kraków zajmiemy się wymianą i utylizacją Twojego akumulatora. Nasz stacjonarny punkt sprzedaży znajduje się na ul. Leonida Teligi 14

Na co należy zwrócić uwagę wybierając akumulator do systemu start-stop?

Systemy start-stop stają się standardowym wyposażeniem w nowych samochodach. Coraz większa ilość aut wyposażona w systemy start-stop pojawia się również na stacjach diagnostycznych czy też serwisach, na których sprawdzane są pod względem sprawnego działania. Niestety, gdy zużyty lub uszkodzony akumulator wymaga wymiany na nową pojawia się mały problem. Jak dobrać odpowiedni akumulator? Postanowiliśmy otworzyć jeden z naszych punktów sprzedaży akumulatorów Specpart w Krakowie. Nasi wyspecjalizowani pracownicy dobiorą i zamontują odpowiedni  akumulator Kraków zgodnie z wymaganiami samochodu.

Gdzie znajduje się akumulator w autach z systemem start – stop?

Umiejscowienie akumulatora może być zaskakujące. W klasycznych autach bez systemu start-stop znajdował się on pod maską. W przypadku aut z systemem start-stop możemy znaleźć go pod jednym z siedzeń pasażera, bądź w bagażniku. Wymiana akumulatora Specpart Kraków w modelach klasycznych nie jest długa ani skomplikowana, natomiast w autach z systemem start – stop potrafi być czterokrotnie bardziej złożona. Zależy to od lokalizacji, modelu i procedury wymiany.

Jaki rodzaj systemu start-stop ma nasz samochód?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego akumulatora Specpart Kraków do naszego auta, powinniśmy zapoznać się jaki rodzaj systemu start-stop wyposażony jest nasze auto. Występują dwa rodzaje: podstawowy i zaawansowany. Podstawowy system polega na wyłączeniu silnika i podtrzymaniu wszystkich innych systemów, po czym ponownym uruchomieniu i kontynuacji jazdy. Zaawansowany włącza i wyłącza sam silnik, ale dodatkowo odzyskuje też energię z hamowania.

Jaki akumulator wybrać, EFB czy AGM?

W systemie gdzie występuje podstawowy start-stop zalecana jest technologia EFB. Posiada ona wstępną powłokę z włókniny szklanej na płycie dodatniej. Dzięki temu zastosowane akumulatory Specpart Kraków EFB w naszych autach są w stanie wytrzymać dwukrotnie większą ilość cykli rozładowań w porównaniu do klasycznego akumulatora. Zapewniają prąd wszystkim systemom. Z kolei w zaawansowanych systemach start – stop należy stosować akumulatory AGM Specpart Kraków. W technologii AGM Kraków pomiędzy płytami ołowianymi umieszczane są są maty z włókniną szklaną nasączoną elektrolitem. Akumulatory AGM są bardziej wydajne w porównaniu do akumulatorów EFB, ponieważ mogą zasilać więcej odbiorników.

Akumulatory typu Specpart Kraków AGM mamy możliwość zamontowania w aucie gdzie wcześniej pracował akumulator Kraków EFB, natomiast w odwrotnej sytuacji jest to nie zalecane.

Jak zakodować nowy akumulator AGM?

Po zainstalowaniu nowej baterii w naszym aucie wyposażonym w system start-stop powinniśmy za pomocą komputera diagnostycznego zakodować go w układzie sterującym.

Chodzi o zapewnienie odpowiedniego poziomu przepływu prądu pomiędzy systemami komfortu oraz odpowiednim ładowaniu. Procedura kodowania polega na wprowadzeniu kodu znajdującego się na akumulatorze. W czasie czynności adaptacyjnych elementów systemu funkcjonalność start-stop może nie działać. W niektórych modelach aut proces adaptacji przebiega automatycznie, w innych następuje poprzez ręcznie wpięcie urządzenia do modułu OBD.

Oferujemy akumulatory:

 • do samochodów osobowych
  • klasyczne
  • AGM Start – Stop
  • EFB Start – Stop
 • ciężarowe i autobusowe
 • rolnicze
 • do łodzi, kamperów i przyczep
 • trakcyjne, głębokiego rozładowania
 • motocyklowe
  • klasyczne
  • AGM
 • do UPS
 • przemysłowe
 • do alarmów
 • do zabawek, samochodzików
 • Ado kosiarek

W naszej sprzedaży oprócz akumulatorów mamy inne produkty motoryzacyjne:

akumulatory, oleje, prostowniki,

Oferujemy usługi takie jak wymiana akumulatora i pomiar parametrów elektrycznych samochodu.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży.

Mamy największy wybór akumulatorów:

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krak%C3%B3w

Summary
Article Name
Jaki akumulator wybrać, AGM czy EFB?
Description
W systemie gdzie występuje podstawowy start-stop zalecana jest technologia EFB. Posiada ona wstępną powłokę z włókniny szklanej na płycie dodatniej. Dzięki temu zastosowane akumulatory EFB w naszych autach są w stanie wytrzymać dwukrotnie większą ilość cykli rozładowań w porównaniu do klasycznego akumulatora.
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt