Opublikowany w: Aktualności

Akumulatory Tarnów Specpart

Akumulatory Tarnów Specpart

Objawy starzenia się akumulatora.

Nasza firma Specpart powstała wiele lat temu i prężnie rozwija swoją działalność na rynku akumulatorów. Specjalizujemy się przede wszystkim w sprzedaży w formie detalicznej i hurtowej akumulatorów w ponad 80 punktach sprzedaży w całej Polsce.

Akumulatory Tarnów Specpart posiadamy najlepsze akumulatory na polskim rynku. Firma Akumulatory Tarnów Specpart rozwija się na polskim rynku poprzez otwieranie coraz większej ilości punktów.

W naszych punktach Akumulatory Tarnów Specpart bezpłatnie testujemy akumulatory dla wszystkich naszych klientów, sprawdzamy ładowanie oraz badamy upływ prądu. Bezpłatnie również wymieniamy akumulatory zakupione w naszych punktach. Nasi wyspecjalizowani pracownicy przy wymianie Akumulatory Tarnów Specpart zajmują się podtrzymaniem prądu w aucie tak aby komputer i inne systemy nie uległy zresetowaniu oraz kodujemy Akumulatory Tarnów Specpart przy autach z akumulatorami AGM lub EFB.

Starzenie się akumulatora to naturalny proces, który zachodzi wraz z upływem czasu i cyklami ładowania i rozładowywania. Jest to wynik stopniowego pogorszenia się wydajności i pojemności akumulatora w wyniku degradacji jego komponentów wewnętrznych. Oto kilka czynników, które przyczyniają się do starzenia się akumulatora:

  1. Korozja płyt: W trakcie cykli ładowania i rozładowywania płyty wewnętrzne akumulatora ulegają korozji, co prowadzi do zmniejszenia powierzchni aktywnej reakcji chemicznej. To z kolei prowadzi do spadku pojemności i wydajności akumulatora.
  2. Straty elektrolitu: W wyniku procesów chemicznych zachodzących podczas ładowania i rozładowywania akumulatora może dochodzić do parowania lub wycieku elektrolitu. Spadek poziomu elektrolitu prowadzi do zmniejszenia jego gęstości i skrócenia trwałości akumulatora.
  3. Uszkodzenia płytek: Mechaniczne uszkodzenia płytek wewnętrznych akumulatora, spowodowane wibracjami, uderzeniami lub starzeniem się materiałów, mogą prowadzić do zwiększenia oporu wewnętrznego i spadku pojemności akumulatora.
  4. Sulfatyzacja: Proces sulfatyzacji polega na gromadzeniu się siarczanów na płytach akumulatora w wyniku nieprawidłowego ładowania i rozładowywania. Sulfatyzacja prowadzi do zmniejszenia powierzchni aktywnej płyt i obniżenia wydajności akumulatora.
  5. Ekstremalne warunki pracy: Praca akumulatora w ekstremalnych warunkach temperaturowych, zarówno bardzo wysokich, jak i bardzo niskich, może przyspieszyć procesy starzenia się akumulatora.

Mimo że proces starzenia się akumulatora jest nieunikniony, świadomość jego przyczyn i zastosowanie odpowiednich praktyk eksploatacyjnych może opóźnić jego postęp i zapewnić dłuższą żywotność. W przypadku poważniejszych problemów z akumulatorem zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą, który może zdiagnozować problem i zasugerować odpowiednie rozwiązania.

Kontakt

Zapraszamy do naszego najbliższego punktu sprzedaży akumulatory Specpart Tarnów ul. Starodąbrowska 24

Nasze punkty sprzedaży znajdują się na ul. Starodąbrowska 24

Jest możliwość kontaktu z naszym punktem poprzez E-mail tarnow@specpart.pl lub kontakt telefoniczny 668 439 502

Obecnie posiadamy naszą stronę internetową akumulatoryspecpart.pl na której znajdą państwo najświeższe informacje o promocji na akumulator Tarnów
https://akumulatoryspecpart.pl/product-category/akumulatory/akumulatory-osobowe/
https://akumulatoryspecpart.pl/product-category/akumulatory/akumulatory-ciezarowe-i-autobusowe/

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Mamy największy wybór akumulatorów:

Varta, Centra, Bosch, Zap, Banner, Jenox, Exide, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Enerblock, Moto Power, Fiamm, Yuasa

Śledź Nasze Social Media

Facebook

Tiktok

Instagram

LinkedIn

Youtube

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt