Opublikowany w: Aktualności

Akumulatory Toruń

Akumulatory Toruń

Skutki zwarcia celi w akumulatorze.

Nasza firma Specpart powstała wiele lat temu i prężnie rozwija swoją działalność na rynku akumulatorów. Specjalizujemy się przede wszystkim w sprzedaży w formie detalicznej i hurtowej akumulatorów w ponad 70 punktach sprzedaży w całej Polsce.

Akumulatory Toruń posiadamy najlepsze akumulatory na polskim rynku. Specpart firma Akumulatory Toruń rozwija się na polskim rynku poprzez otwieranie coraz większej ilości punktów.

W naszych punktach Specpart Akumulatory Toruń bezpłatnie testujemy akumulatory dla wszystkich naszych klientów, sprawdzamy ładowanie oraz badamy upływ prądu. Bezpłatnie również wymieniamy akumulatory Toruń zakupione w naszych punktach. Nasi wyspecjalizowani pracownicy przy wymianie Specpart Akumulatory Toruń zajmują się podtrzymaniem prądu w aucie tak aby komputer i inne systemy nie uległy zresetowaniu oraz kodujemy akumulatory Kamiennik Wielki przy autach z akumulatorami AGM lub EFB.

Zwarcie celi w akumulatorze Toruń może mieć szereg poważnych skutków, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo, wydajność i żywotność samego akumulatora oraz innych elementów elektrycznych lub elektronicznych w pobliżu. Oto najczęstsze skutki zwarcia celi w akumulatorze:

  1. Uszkodzenie akumulatora: Zwarcie może spowodować uszkodzenie wewnętrzne komórki akumulatora, w konsekwencji prowadząc do obniżenia jego pojemności lub całkowitej utraty funkcjonalności. Akumulator może przestać działać prawidłowo lub stać się niebezpieczny do użytku.
  2. Przegrzanie: Zwarcie może wywołać nadmierne nagrzewanie się akumulatora, z związku z tym, może prowadzić do jego przegrzania. W skrajnych przypadkach może to spowodować topienie się lub wybuch akumulatora, w końcu stanowiąc zagrożenie pożarowe lub eksplozyjne.
  3. Zniszczenie otoczenia: W przypadku pożaru lub eksplozji spowodowanej zwarcie, bez wątpienia, mogą ulec zniszczeniu pobliskie elementy pojazdu lub urządzenia. W konsekwencji mogą być zagrożone osoby przebywające w pobliżu.
  4. Uszkodzenie układów elektronicznych: W przypadku pojazdów mechanicznych w przeciwieństwie do elektrycznych. Jednocześnie zwarcie w akumulatorze może spowodować uszkodzenie elektroniki pojazdu, takiej jak systemy sterowania silnikiem, systemy bezpieczeństwa, czy układy zapłonowe.
  5. Rozszczelnienie elektrolitu: Zwarcie może spowodować nadmierny wzrost temperatury i ciśnienia wewnątrz akumulatora, co może prowadzić do rozszczelnienia elektrolitu, a nawet jego wydostania się na zewnątrz, co stanowi zagrożenie dla otoczenia.
  6. Rozpryski metalu: W przypadku ekstremalnych warunków zwarcia, takich jak zwarcie łuku, może dojść do rozpuszczenia materiałów wewnątrz akumulatora, co prowadzi do powstania rozprysków metalu, które mogą być niebezpieczne dla otoczenia.

Powyższe skutki pokazują, dlaczego zwarcie celi w akumulatorze jest poważnym problemem, który wymaga natychmiastowej uwagi i odpowiednich środków zaradczych. W przypadku podejrzenia zwarcia w akumulatorze, należy bezzwłocznie odłączyć zasilanie i skonsultować się z profesjonalnym serwisem lub specjalistą od akumulatorów, aby zapobiec dalszym szkodom i zagrożeniom.

Kontakt

Zapraszamy do naszego najbliższego punktu sprzedaży akumulatory Specpart Toruń

Nasz punkt sprzedaży znajduje się na ul. Szosa Lubicka 133F

Jest możliwość kontaktu z naszym punktem poprzez E-mail torun@specpart.pl lub kontakt telefoniczny 882 598 247

Obecnie posiadamy naszą stronę internetową akumulatoryspecpart.pl na której znajdą państwo najświeższe informacje o promocji na akumulator Toruń ul. Szosa Lubicka 133F
https://akumulatoryspecpart.pl/product-category/akumulatory/akumulatory-osobowe/
https://akumulatoryspecpart.pl/product-category/akumulatory/akumulatory-ciezarowe-i-autobusowe/

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Mamy największy wybór akumulatorów:

Varta, Centra, Bosch, Zap, Banner, Jenox, Exide, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Enerblock, Moto Power, Fiamm, Yuasa

Śledź Nasze Social Media

Facebook

Tiktok

Instagram

LinkedIn

Youtube

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt