Jak awaryjnie uruchomić akumulator? Akumulatory Częstochowa Banner
Opublikowany w: Aktualności

Jak awaryjnie uruchomić akumulator? Akumulatory Częstochowa Banner

Jak awaryjnie uruchomić akumulator? Akumulatory Częstochowa Banner

Akumulatory Częstochowa Banner – Poranek, schodzimy do auta, otwieramy je, wkładamy kluczyk do stacyjki i cisza. Całkowicie rozładowany akumulator to jeden z najbardziej nieprzyjemnych momentów dla każdego kierowcy.

Najbardziej stresujemy się gdy mamy zaplanowane np. ważne spotkanie biznesowe na które nie możemy spóźnić się nawet 5 min.

Punkt Sprzedaży akumulatorów Specpart Częstochowa

ul. Drogowców 33/35A
Częstochowa, 42-200

Zadzwoń: 604 059 486

Co powinniśmy w tym przypadku zrobić? Akumulatory Częstochowa Banner

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić w czym tkwi problem z odpaleniem naszego auta. Rozrusznik słabo kręci lub w ogóle się nie uruchamia a światła przygasają? To wskazuje na to, że akumulator jest całkowicie uszkodzony. Akumulatory Częstochowa Banner Jak sprawić żeby odpalił?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby użyczenie drugiego auta i podpięcie go poprzez kable rozruchowe w celu doładowania akumulatora. Niestety takie rozwiązanie często może okazać się również ryzykowne ze względu na możliwość uszkodzenia elektroniki w aucie. Producenci aut oznaczają kolorystycznie przewody (czerwony i czarny), tak aby ich rozróżnienie dla osoby zupełnie nieobeznaną z branżą motoryzacyjną nie stanowiło problemu. Tak  samo jest w autach. Jeżeli wiemy gdzie w naszym aucie znajduje się akumulator, powinniśmy podłączyć go poprzez kable rozruchowe do sprawnego auta.

Jak podłączyć kable rozruchowe?

  1. Wyłącz silnik samochodu, który będzie pożyczał prąd i podnieś maskę,
  2. Trzymając kable rozruchowe w dłoni i spójrz na ich kolory – Prawidłowa kolejność podłączania kabli rozruchowych:
  3.  Podłącz czerwony przewód do dodatniego (+) zacisku dobrego akumulatora. Podłącz czarny przewód do ujemnego (-) zacisku dobrego akumulatora,
  4. Podłącz drugi koniec czerwonego przewodu do dodatniego (+) zacisku rozładowanego akumulatora, Podłącz drugi koniec czarnego przewodu do masy lub ujemny (-) zacisk uszkodzonego akumulatora do masy rozładowanego akumulatora.

Odłączanie przewodów należy wykonać w odwrotnej kolejności, a więc najpierw odłącz czarny zacisk przewodu od masy odbiornika, a następnie odłączamy czerwony zacisk plusowy przewodu  od dodatniego zacisku odbiornika. Na koniec odłącz zaciski akumulatora w dowolnej kolejności. W tanich kablach rozruchowych opłaca się oszczędnie używać końcówek, zwłaszcza wyeksponowanych. Uważać również trzeba, aby nie zwierać ich ani nie dotykać masy samochodu czerwonymi zaciskami.

Punkt Sprzedaży akumulatorów Specpart Częstochowa

ul. Drogowców 33/35A
Częstochowa, 42-200

Zadzwoń: 604 059 486

Wszystkie akumulatory w naszym sklepie

Częstochowa

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99stochowa

Summary
Jak awaryjnie uruchomić akumulator?
Article Name
Jak awaryjnie uruchomić akumulator?
Description
Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić w czym tkwi problem z odpaleniem naszego auta. Rozrusznik słabo kręci lub w ogóle się nie uruchamia a światła przygasają?
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt