Jak nie dać się zaskoczyć jesieni? - Akumulatory Ostrowiec Świętokrzyski Forse
Opublikowany w: Aktualności

Jak nie dać się zaskoczyć jesieni? – Akumulatory Ostrowiec Świętokrzyski Forse

Jak nie dać się zaskoczyć jesieni? – Akumulatory Ostrowiec Świętokrzyski Forse

Czy trzeba kontrolować akumulator? Akumulatory Ostrowiec Świętokrzyski Forse

Akumulatory Ostrowiec Świętokrzyski Forse – Utrzymanie akumulatora w stanie odpowiednim nie jest trudne, niestety zajmuje bardzo dużo czasu. Gdy w październiku pojawią się zapewne już pierwsze przymrozki, to one zweryfikują stan akumulatorów w Twojej maszynie. Dlatego staramy się podpowiedzieć, jak zadbać o nową i kilkuletnią baterię, aby służyła przez wiele lat.

Nasza firma Akumulatory Specpart Ostrowiec Świętokrzyski ul. Henryka Sienkiewicza 62a dostarcza akumulatory kwasowo-ołowiowe do różnych pojazdów. Staramy się zaspakajać potrzeby wszystkich naszych klientów posiadając w sprzedaży pełną gamę akumulatorów samochodowych, rolniczych, ciężarowych, do aut koreańskich, UPS i wiele innych. Sklep z akumulatorami Ostrowiec Świętokrzyski Forse jest profesjonalnym punktem specjalizującym się w doborze akumulatorów w Twoim mieście. Sklep Akumulatory Ostrowiec Świętokrzyski Forse jest specjalistycznym punktem sprzedaży, który powstał aby zapewnić wysokiej jakości akumulatory i obsługę dla jak największej ilości klientów. Zadzwoń pod numer który znajdziesz tu: Punkt Sprzedaży, a My zajmiemy się wymianą i utylizacją Twojego starego akumulatora.

Akumulatory nie przepadają za zimą. Akumulatory Ostrowiec Świętokrzyski Forse

Każde urządzenie będzie działało bezawaryjnie i zarzutu, jeśli będzie używane systematycznie, tyczy się to również wszystkich akumulatorów Ostrowiec Świętokrzyski Forse. Niestety, nie ma nic gorszego niż długi postój auta bądź pozostawionego akumulatora Ostrowiec Świętokrzyski Forse bez użytku. W tym czasie w naszym akumulatorze Ostrowiec Świętokrzyski Forse następuje stopniowe rozładowywanie, zarówno nowego, jak i kilkuletniego akumulatora Ostrowiec Świętokrzyski Forse. Proces ten stanowczo przyspieszają podłączone do naszego akumulatora Specpart różnego typu dodatkowe odbiorniki np. zabezpieczenia antykradzieżowe. Dlatego wszystkie akumulatory Specpart w naszych autach wymagają szczególnej pielęgnacji zimą.

W każdym nieużywanym akumulatorze Ostrowiec Świętokrzyski Forse występuje zjawisko zwane zasiarczeniem. Głównym powodem tego zjawiska jest siarczan ołowiu, który niszczy ujemną płytę akumulatora. Mocno zasiarczone akumulatory Specpart tracą pojemność i zdolność rozruchową i w takim przypadku niestety nie  można ich już konserwować. Jeśli akumulator Specpart nie jest mocno zasiarczony, można go zregenerować ładując bardzo niskim napięciem do 72 godzin.

Regularna kontrola akumulatora. Akumulatory Ostrowiec Świętokrzyski Forse

Aby akumulator działał prawidłowo, powinniśmy sprawdzać poziom naładowania baterii co najmniej raz w miesiącu. Najprostszym badaniem jakie możemy zrobić nawet sami, to użyć areometru, urządzenia do pomiaru gęstości elektrolitu. W areometrze zaznaczone są  wartość 1,28 g/cm3 jest wskaźnikiem prawidłowego ładowania, jeśli natomiast gęstość elektrolitu spadnie poniżej 1,26 g/cm3 należy jak najszybciej naładować akumulator.

Jeśli temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, na przykład poniżej -5 stopni Celsjusza, gęstość elektrolitu prawidłowo użytkowanego auta i sprawnym akumulatorze Specpart, naturalnie może spaść do 1,26 g/cm3.

Drugim sposobem pomiaru stanu naładowania akumulatora, jest wykonanie pomiaru miernikiem elektronicznym. Trzeba  pamiętać, aby zmierzyć wartość napięcia akumulatora Specpart, przed uruchomieniem silnika, na przykład rano. Jeśli napięcie akumulatora spadnie poniżej 12,5 V, należy go doładować.

Jaki jest odpowiedni prąd ładowania?

Zawsze z założenia zakłada się że napięcie prądu ładowania akumulatora powinno wynosi około 1/10 pojemności akumulatora. Jeśli akumulator ma 74 Ah, to prostownik którego używamy do ładowania akumulatora nie powinna dostarczać więcej niż 7A. Niebezpieczne i wręcz zabronione jest krótkotrwałe ładowanie wysokim napięciem rozładowanych akumulatorów Specpart. Doprowadza to do trwałego uszkodzenia płyt dodatnich. Trzeba pamiętać że zawsze podczas ładowania akumulatora trzeba odkręcać korki, aby wspomóc wydobywanie się dużej ilości gazu. W akumulatorze znajduje się elektrolit, to nic innego jak mieszanina kwasu siarkowego i wody. Woda podczas ładowania akumulatora odparowuje, wzrasta stężenie elektrolitu, a kwas dostaje się do płyt. Gdy wyparuje zbyt dużo wody, należy dodać wodę destylowaną na wysokość 1,2 – 1,5 cm nad powierzchnią płyt .

W naszym punkcie sprzedaży Specpart Ostrowiec Świętokrzyski ul. Henryka Sienkiewicza 62a oprócz baterii oferujemy doradztwo przy doborze odpowiedniego akumulatora. Udzielimy fachowych porad jak zadbać o akumulator aby służył nam przez długi czas. Dlatego zapraszamy do naszego punktu sprzedaży Specpart Akumulatory znajdującym się przy Aleja Zwycięstwa 234. Oferujemy szeroki asortyment akumulatorów. Jest to przede wszystkim pełna gama akumulatorów do samochodów osobowych, jak również ciężarowych, maszyn rolniczych, motocykli oraz sprzętu specjalistycznego aż po skutery, kosiarki i zabawki dla dzieci. W naszej placówce mamy najtańsze akumulatory.

Oferujemy akumulatory:

 • do samochodów osobowych
  • klasyczne
  • AGM Start – Stop
  • EFB Start – Stop
 • ciężarowe i autobusowe
 • rolnicze
 • do łodzi, kamperów i przyczep
 • trakcyjne, głębokiego rozładowania
 • motocyklowe
  • klasyczne
  • AGM
 • do UPS
 • przemysłowe
 • do alarmów
 • do zabawek, samochodzików
 • Ado kosiarek

W naszej sprzedaży oprócz akumulatorów mamy inne produkty motoryzacyjne:

akumulatory, oleje, prostowniki,

Oferujemy usługi takie jak wymiana akumulatora i pomiar parametrów elektrycznych samochodu.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży.

Mamy największy wybór akumulatorów:

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Odwiedź nas na Facebooku

Ostrowiec

Więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ostrowiec_%C5%9Awi%C4%99tokrzyski

 

Summary
Article Name
Jak nie dać się zaskoczyć jesieni?
Description
Aby akumulator działał prawidłowo, powinniśmy sprawdzać poziom naładowania baterii co najmniej raz w miesiącu. Najprostszym badaniem jakie możemy zrobić nawet sami, to użyć areometru, urządzenia do pomiaru gęstości elektrolitu. W areometrze zaznaczone są  wartość 1,28 g/cm3 jest wskaźnikiem prawidłowego ładowania, jeśli natomiast gęstość elektrolitu spadnie poniżej 1,26 g/cm3 należy jak najszybciej naładować akumulator.
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt