Opublikowany w: Aktualności

Specpart akumulatory Toruń

Specpart akumulatory Toruń

Wpływ temperatury na akumulator.

Nasza firma Specpart powstała wiele lat temu i prężnie rozwija swoją działalność na rynku akumulatorów. Specjalizujemy się przede wszystkim w sprzedaży w formie detalicznej i hurtowej akumulatorów w ponad 70 punktach sprzedaży w całej Polsce.

Specpart akumulatory Toruń posiadamy najlepsze akumulatory na polskim rynku. Firma Specpart akumulatory Toruń rozwija się na polskim rynku poprzez otwieranie coraz większej ilości punktów.

W naszych punktach Specpart akumulatory Toruń bezpłatnie testujemy akumulatory dla wszystkich naszych klientów, sprawdzamy ładowanie oraz badamy upływ prądu. Bezpłatnie również wymieniamy akumulatory zakupione w naszych punktach. Nasi wyspecjalizowani pracownicy przy wymianie Specpart akumulatory Toruń zajmują się podtrzymaniem prądu w aucie tak aby komputer i inne systemy nie uległy zresetowaniu oraz kodujemy akumulatory Toruń przy autach z akumulatorami AGM lub EFB.

Temperatura ma znaczący wpływ na wydajność i żywotność akumulatorów. Oto kilka kluczowych aspektów związanych z wpływem temperatury na akumulatory:

  1. Wydajność ładowania: Niska temperatura może obniżyć zdolność akumulatora do przyjmowania ładowania. Jest to szczególnie widoczne w przypadku akumulatorów kwasowo-ołowiowych, gdzie reakcje chemiczne zachodzą wolniej w chłodnych warunkach. W skrajnych przypadkach może to spowodować trudności w ładowaniu akumulatora, co prowadzi do jego rozładowania i trwałego uszkodzenia.
  2. Wydajność rozładowania: Podobnie jak w przypadku ładowania, niska temperatura może obniżyć wydajność rozładowywania akumulatora. W wyniku tego akumulator może wydawać mniej energii i szybciej osiągać stan rozładowania.
  3. Szybkość reakcji chemicznych: Wysoka temperatura może przyspieszyć reakcje chemiczne wewnątrz akumulatora. Choć wydaje się to pozytywne, wysoka temperatura może przyczynić się do szybszego zużycia elektrod i elektrolitu, co w dłuższej perspektywie może skrócić żywotność akumulatora.
  4. Samo-rozładowanie: Wysoka temperatura może zwiększyć tempo samo-rozładowywania akumulatora. Oznacza to, że akumulator będzie tracić energię nawet wtedy, gdy nie jest używany, co może skutkować szybszym rozładowaniem w porównaniu do chłodniejszych warunków.
  5. Elastyczność materiałów: Temperatura może wpływać na elastyczność materiałów użytych do produkcji akumulatora. W skrajnych przypadkach, np. w przypadku ekstremalnych mrozów, elektrolit w akumulatorze może zamarznąć, co prowadzi do uszkodzenia.

Optymalna temperatura dla akumulatorów znajduje się w przedziale umiarkowanym, zwykle około 20-25°C. Ekstremalne temperatury, zarówno wysokie, jak i niskie, mogą skrócić żywotność i obniżyć wydajność akumulatorów. Dlatego ważne jest, aby dbać o akumulatory i chronić je przed ekstremalnymi warunkami temperaturowymi, zwłaszcza w przypadku akumulatorów stosowanych w pojazdach elektrycznych czy systemach zasilania.

Kontakt

Zapraszamy do naszego najbliższego punktu sprzedaży akumulatory Specpart Toruń

Nasz punkt sprzedaży znajduje się na ul. Szosa Lubicka 133F

Jest możliwość kontaktu z naszym punktem poprzez E-mail torun@specpart.pl lub kontakt telefoniczny 882 598 247

Obecnie posiadamy naszą stronę internetową akumulatoryspecpart.pl na której znajdą państwo najświeższe informacje o promocji na akumulator Toruń ul. Szosa Lubicka 133F
https://akumulatoryspecpart.pl/product-category/akumulatory/akumulatory-osobowe/
https://akumulatoryspecpart.pl/product-category/akumulatory/akumulatory-ciezarowe-i-autobusowe/

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Mamy największy wybór akumulatorów:

Varta, Centra, Bosch, Zap, Banner, Jenox, Exide, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Enerblock, Moto Power, Fiamm, Yuasa

Śledź Nasze Social Media

Facebook

Tiktok

Instagram

LinkedIn

Youtube

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt