Akumulatory Łomża - Wyjaśniamy zasadę działania systemu start-stop, jak również zamianę baterii po wyłączeniu funkcji w aucie.
Opublikowany w: Aktualności

Czy mogę zamontować zwykły akumulator, jeśli wyłączę system start-stop?

Czy mogę zamontować zwykły akumulator, jeśli wyłączę system start-stop?

Akumulatory Łomża – W tym artykule postaramy się wyjaśnić zasadę działania systemu start-stop, jak również zamianę baterii po wyłączeniu funkcji w aucie.

Systemy start-stop są z nami od dość długiego czasu. Już ponad 40 lat temu inżynierowie Toyoty zastosowali w autach elektroniczny system, który po zatrzymaniu auta wyłącza silnik. Inne marki również nad tym rozwiązaniem pracowały. Na początku lat 80. marka Volkswagen postawiła kolejne kroki w tym kierunku – wówczas był to przycisk wyłączający silnik w razie potrzeby. Pierwszym modelem z funkcją stop-start, który zjechał z linii produkcyjnej w Wolfsburgu był  Golf III Ecomatic.

Polska Sieć Motoryzacyjna Specpart Sp. z o.o. w Łomży prowadzi sprzedaż wysokiej jakości akumulatorów. Sklep z akumulatory Łomża jest profesjonalnym punktem specjalizującym się w doborze akumulatorów w Twoim mieście. Zadzwoń pod numer który znajdziesz tu: Punkt Sprzedaży, a my Specpart akumulatory Łomża zajmiemy się wymianą jak i utylizacją Twojego akumulatora. Nasz stacjonarny punkt sprzedaży znajduje się na ul. Broniewskiego 22.

Obecnie system start-stop jest standardowym wyposażeniem – Akumulatory Łomża

System stop-start obecnie przestał być już opcją dodatkową, a został standardem wyposażenia w większości samochodów. Powodem standaryzacji tej opcji wyposażenia są zaostrzone ograniczenia  związane z emisją spalin i rosnącą świadomością konsumentów w zakresie ochrony środowiska.

Nowa funkcja oszczędzania paliwa w systemach start-stop- Akumulatory Łomża

W obecnie produkowanych samochodach systemy oszczędzania paliwa znacznie się rozwinęły. Coraz bardziej popularne staje się odzyskiwanie energii z hamowania. Odzyskana energia jest magazynowana ponownie w akumulatorze. To takich właśnie systemów są są montowane akumulatory Łomża EFB bądź AGM.

Jeśli na stałe wyłączę system start-stop, czy mogę wybrać klasyczną baterię?

Odpowiadamy na najważniejsze pytanie dotyczące decyzji związanej z zamianą akumulatora po wyłączeniu funkcji start-stop.

Jak wspominaliśmy wcześniej, funkcja start- stop wyłączająca silnik podczas postoju jest już standardową opcją związaną z oszczędzaniem paliwem. Oprócz odzyskiwania energii, obejmują one również „funkcję wybiegu” (zatrzymywanie silnika, gdy pojazd jest jeszcze w ruchu) i przyspieszanie (w celu szybszego przyspieszania przez krótki czas). Tak więc nawet przy wyłączonej funkcji stop-start akumulator Łomża jest ładowany częściej niż w starych modelach samochodów.

Obecnie wszystkie nowoczesne samochody zostały wyposażone w specjalny czujnik akumulatora BMS. Jest to czujnik, który steruje funkcjami decydującymi o osiągach i komforcie użytkowania samochodu.

Podczas wymiany baterii ważne jest przeprowadzenie prawidłowej rejestracji w systemie BMS. Brak rejestracji może spowodować szybsze zużycie baterii. Wiele samochodów posiada również tzw. samo-uczące się czujniki baterii. Zainstalowanie zwykłego akumulatora w samochodzie z wyłączonym systemem start-stop spowoduje jego przedwczesne zużycie.

W naszym punkcie sprzedaży Specpart – akumulatory Łomża znajdującym się przy ul. Broniewskiego 22, oprócz baterii, oferujemy doradztwo przy doborze odpowiedniego akumulatora. Udzielimy fachowych porad jak zadbać o akumulator aby służył nam przez długi czas. Dlatego zapraszamy do naszego punktu sprzedaży akumulatory Specpart Łomża znajdującym się przy ulicy Broniewskiego 22 – oferujemy szeroki asortyment akumulatorów. Jest to przede wszystkim pełna gama akumulatorów do samochodów osobowych, jak również ciężarowych, maszyn rolniczych, motocykli oraz sprzętu specjalistycznego aż po skutery, kosiarki i zabawki dla dzieci. W naszej placówce mamy najtańsze akumulatory w Łomży.

Oferujemy akumulatory:

 • do samochodów osobowych
  • klasyczne
  • AGM Start – Stop
  • EFB Start – Stop
 • ciężarowe i autobusowe
 • rolnicze
 • do łodzi, kamperów i przyczep
 • trakcyjne, głębokiego rozładowania
 • motocyklowe
  • klasyczne
  • AGM
 • do UPS
 • przemysłowe
 • do alarmów
 • do zabawek, samochodzików
 • Ado kosiarek

W naszej sprzedaży oprócz akumulatorów mamy inne produkty motoryzacyjne:

akumulatory, oleje, prostowniki,

Oferujemy usługi takie jak wymiana akumulatora i pomiar parametrów elektrycznych samochodu.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży.

Mamy największy wybór akumulatorów:

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

 

Więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81om%C5%BCa


Łomża

„bo”, „bowiem”, „bynajmniej”, „choć”, „chociaż”, „chociażby”, „czyli”, „dlatego”, „dodatkowo”, „dopóki”, „dotychczas”,
„faktycznie”, „gdy”, „gdyż”, „jakkolwiek”, „iż”, „jednak”, „jednakże”, „jeśli”, „kiedy”, „lecz”, „mianowicie”, „mimo”,
„np”, „najpierw”, „następnie”, „natomiast”, „ni”, „niemniej”, „niż”, „notabene”, „oczywiście”, „ogółem”,
„ostatecznie”, „owszem”, „podobnie”, „podsumowując”, „pokrótce”, „pomimo”, „ponadto”, „ponieważ”, „poprzednio”,
„potem”, „później”, „przecież”, „przeto”, „przynajmniej”, „raczej”, „również”, „rzeczywiście”, „skoro”, „także”,

Summary
Article Name
Czy mogę zamontować zwykły akumulator, jeśli wyłączę system start-stop?
Description
W tym artykule postaramy się wyjaśnić zasadę działania systemu start-stop, jak również zamianę baterii po wyłączeniu funkcji w aucie.
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo