Opublikowany w: Aktualności

Akumulator AGM czy LiFePO4.

Akumulator AGM czy LiFePO4

Akumulatory Polska Sieć Motoryzacyjna „Specpart” Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż oraz wyminę akumulatorów wysokiej jakości akumulatorów. Zapewniamy darmową dostawę wymianę akumulatora na miejscu. Nasi wykwalifikowani pracownicy dokonują darmowych wymian akumulatora. Co więcej oferujemy akumulatory typu przemysłowego m.in. do: wózków inwalidzkich i widłowych, łodzi, kosiarek, a nawet zabawek dla dzieci. Ponadto wśród asortymentu klienci mogą znaleźć prostowniki, kable rozruchowe.

Sprzedaż akumulatorów – Nasza misja

Akumulatory „Specpart” to dynamicznie rozwijana sieć ogólnopolskiej sprzedaży. Jest to także idea stworzenia miejsc przyjaznych Klientowi. Każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb a także pomocną dłoń profesjonalnie wyszkolonego personelu. Co więcej za naprawdę rozsądną cenę.

Akumulatory Specpart oferujemy tanie akumulatory, które można kupić za pośrednictwem naszej strony, a także w jednym z naszych sklepów stacjonarnych, gdzie czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra pracownicza. Posiadamy w naszych punktach Specpart najtańsze akumulatory.

Akumulatory AGM

Akumulatory AGM są typem akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które charakteryzują się specjalną konstrukcją z matami z włókna szklanego wchłaniającymi elektrolit. Dzięki temu są one szczelne, bezobsługowe i mają kilka unikalnych cech, które sprawiają, że są popularnym wyborem w wielu zastosowaniach. Akumulatory AGM oferują wiele korzyści, w tym bezobsługowość, wysoką odporność na wstrząsy i wibracje, lepszą zdolność do głębokiego rozładowania oraz szybkie ładowanie. Znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, od pojazdów z systemem start-stop, przez kampery i łodzie, po systemy UPS i instalacje solarne. Są idealnym wyborem dla tych, którzy potrzebują niezawodnego źródła energii w wymagających warunkach.

Akumulatory LiFePO4

Akumulatory LiFePO4, czyli litowo-żelazowo-fosforanowe, to typ akumulatorów litowo-jonowych, które zyskują na popularności dzięki swoim unikalnym cechom i korzyściom. Są one znane ze swojej wysokiej wydajności, bezpieczeństwa i długowieczności. Akumulatory LiFePO4 oferują wiele korzyści, w tym wysoką gęstość energii, długą żywotność, bezpieczeństwo, szybkie ładowanie i rozładowanie, oraz niski wskaźnik samorozładowania. Są one wszechstronnie stosowane w pojazdach elektrycznych, systemach magazynowania energii, kamperach, jachtach, systemach UPS i innych aplikacjach, gdzie niezawodność, wydajność i długowieczność są kluczowe. Dzięki swoim zaletom, akumulatory LiFePO4 stają się coraz bardziej popularnym wyborem w szerokim zakresie zastosowań.

Różnice między akumulatorami AGM a LiFePO4

 1. Technologia i Konstrukcja
  • AGM: Jest to typ akumulatora kwasowo-ołowiowego, w którym elektrolit jest wchłonięty w maty z włókna szklanego. Akumulatory AGM są szczelne i nie wymagają konserwacji.
  • LiFePO4: Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy wykorzystuje lit jako podstawowy materiał, co zapewnia wyższą gęstość energii. Jest bardziej zaawansowany technologicznie i lżejszy.
 2. Wydajność i Żywotność
  • AGM: Zazwyczaj oferują od 300 do 500 cykli ładowania/rozładowania. Są bardziej podatne na głębokie rozładowania, co skraca ich żywotność.
  • LiFePO4: Mogą osiągnąć od 2000 do 5000 cykli ładowania/rozładowania. Są bardziej odporne na głębokie rozładowania i mają dłuższą żywotność.
 3. Waga i Rozmiar
  • AGM: Są cięższe i większe w porównaniu do akumulatorów LiFePO4 o tej samej pojemności.
  • LiFePO4: Lżejsze i mniejsze, co jest korzystne w aplikacjach, gdzie waga i przestrzeń są istotne.
 4. Efektywność Energetyczna
  • AGM: Mają niższą efektywność ładowania/rozładowania, zazwyczaj około 80-85%.
  • LiFePO4: Wysoka efektywność ładowania/rozładowania, sięgająca 95-98%.
 5. Bezpieczeństwo
  • AGM: Bezpieczne w użyciu, ale mogą wydzielać gazy w ekstremalnych warunkach, co wymaga wentylacji.
  • LiFePO4: Bardzo bezpieczne, nie wydzielają gazów, mają bardzo małe ryzyko pożaru lub wybuchu w porównaniu do innych typów akumulatorów litowych.
 6. Zakres Temperaturowy
  • AGM: Dobrze pracują w szerokim zakresie temperatur, ale ich wydajność może spaść w ekstremalnie niskich lub wysokich temperaturach.
  • LiFePO4: Lepsza wydajność w ekstremalnych temperaturach, szczególnie w niskich temperaturach, choć ładowanie w bardzo niskich temperaturach może wymagać specjalnej uwagi.

Zastosowanie akumulatorów AGM i LiFePO4

 1. Akumulatory AGM
  • Pojazdy z systemem start-stop: Ze względu na ich zdolność do szybkiego dostarczania dużych ilości energii.
  • UPS (zasilacze awaryjne): Niezawodność i bezobsługowość są kluczowe w tych zastosowaniach.
  • Kampery i jachty: Popularne ze względu na swoją wytrzymałość i łatwość użytkowania.
  • Systemy solarnie i wiatrowe: Używane jako akumulatory magazynujące energię.
  • Pojazdy elektryczne i hybrydowe: W niektórych zastosowaniach, choć mniej popularne niż inne technologie.
 2. Akumulatory LiFePO4
  • Pojazdy elektryczne: Wyższa gęstość energii i dłuższa żywotność czynią je idealnymi dla pojazdów elektrycznych.
  • Magazynowanie energii: Bardzo popularne w nowoczesnych systemach magazynowania energii, w tym w domowych i przemysłowych systemach solarnych.
  • Kampery i jachty: Coraz częściej wybierane ze względu na lekkość, długą żywotność i wysoką efektywność.
  • Urządzenia mobilne i elektronika użytkowa: Wysoka efektywność i bezpieczeństwo czynią je idealnymi dla laptopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.
  • Aplikacje wymagające długiego czasu pracy: Idealne tam, gdzie wymagane jest długotrwałe zasilanie bez częstego ładowania.

Nasza strona nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek niedokładne zalecenia.

Pamiętaj – zawsze sprawdzaj specyfikację oryginalnego akumulatora.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Mamy największy wybór akumulatorów:

Varta, Centra, Bosch, Zap, Banner, Jenox, Exide, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Enerblock, Moto Power, Fiamm, Yuasa

Śledź Nasze Social Media

 

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt
X