akumulator AGM Zamość
Opublikowany w: Aktualności

Akumulator AGM Zamość, EFB na zwykły?

Zamiana akumulator AGM, EFB na zwykły kwasowo- ołowiowy.

Co chwilę jak rzut bumerangiem wraca temat alternatywnego instalowania akumulatorów EFB Specpart Zamość lub akumulatorów kwasowo-ołowiowych w miejscu fabrycznych akumulator AGM Zamość. Rozmowy wśród klientów jak i konsekwencje takiej potencjalnej zamiany toczą się od długiego czasu.

Nasza firma Specpart z akumulatorami Zamość ul. Lubelska 4 zajmuje się ciągłą sprzedażą i wymianą akumulatorów Zamość ul. Lubelska 4 na naszym lokalnym rynku. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem naszą ofertą akumulatory Zamość doszliśmy do wniosku aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić naszą ofertę Specpart akumulatory Zamość wprowadzając darmowe pomiary stanu akumulatora oraz kontrolę ładowania w pojeździe. Nasze możliwości są bardzo duże zapewniając satysfakcje i wygodę wszystkim naszym klientom.

Czy rzeczywiście zamiana akumulator AGM Zamość będzie zasadna?

Akumulatory AGM Specpart Zamość są instalowane autach z bogatą ilością, oraz z systemami start- stop. Wielu klientów posiadających auta, już ze starszych roczników, w których fabrycznie zamontowany był akumulator AGM Zamość, decyduje się ze względu na wysoką cenę na jego zmianę, na tańszą wersje kwasowo- ołowiową ( nie jest to odpowiedni wybór). Niestety cena akumulatora AGM Zamość w zależności od producenta ma bardzo duże znaczenie dla klientów, gdyż koszty oscylują od 500 zł do nawet 1000 zł.
Pojazdy montowane we wcześniejszych latach, posiadały podstawowe systemy start-stop, inne niż dzisiejsze, lecz zapotrzebowanie na prąd w tych pojazdach był bardzo duży. Akumulator Specpart Zamość w tych autach działał bardziej na zasadzie akumulatora zasilającego, bardzo duża ilość modułów oraz przekaźników po zaprzestaniu pracy alternatora potrzebuje dużego zapotrzebowania na prąd.
Sprawiało to, że decydowano się na montaż drugiego akumulator AGM Zamość, który miał za zadanie pracować jako typowo zasilający. Konstrukcja akumulatora pozwalała na wydłużoną żywotność oraz pracę.
Zastosowanie tych rozwiązań było bardzo praktyczne. Jeden z akumulatorów jest odpowiedzialny za rozruch pojazdu i nie jest obciążany innymi dodatkowymi zadaniami. Natomiast drugi z akumulator stosuje się jako zasilający, odciążając prace pierwszego. Jedynym problemem takiego zastosowania akumulatorów jest ich zapotrzebowanie na miejsce oraz ilość dodatkowych przewodów.

Co się wydarzy, jeśli wymienimy zalecany akumulator AGM Zamość na zwykły kwasowo-ołowiowy lub EFB?

Postaram się szybko i sprawnie odpowiedzieć na to pytanie. Otóż nic się nie zmieni jeżeli chodzi o rozruch samochodu. Jest to dalej akumulator służący do rozruchu, natomiast inną kwestią jest gdy akumulator AGM Specpart Zamość bądź EFB Specpart Zamość zastąpimy zwykłym kwasowo- ołowiowym, w autach z podstawowym systemem start-stop bądź nowoczesnym. Gdy mamy do czynienia z podstawowym systemem start-stop, dokonujemy skrócenia przydatności i żywotności takiego akumulatora. Akumulatory w wersji AGM Specpart Zamość, posiadają bardzo dużą ilość cykli rozruchowych, EFB Specpart Zamość do 250 000 natomiast zwykłe akumulatory do 45 000 rozruchów. Widać że zastąpienie akumulator AGM Specpart Zamość lub EFB Specpart Zamość, zwykłym akumulatorem przy systemach start-stop, nie zda egzaminu i warto wydać parę złotych więcej i kupić odpowiedni.

Lokalizacja baterii w aucie i jej znaczenie.

Bardzo ważnym aspektem jest umiejscowienie akumulatora w naszym pojeździe, dlatego w naszym punkcie odpowiedzialni sprzedawcy zawsze dobierają odpowiedni akumulator zgodnie ze specyfikacją producenta auta.
Akumulatory AGM Zamość nie powinny być montowane pod maską auta, gdyż bardzo wysoka temperatura w komorze silnika powoduje to że woda która jest składnikiem elektrolitu po prostu wyparowuje. Wielu producentów aut zmieniło już miejsce montażu baterii i umiejscawiają ją pod siedzeniem kierowcy lub pasażera bądź w bagażniku pojazdu. Jedynym zamiennikiem akumulator AGM Specpart Zamość o niższych cyklach rozruchowych a także mogącym pracować pod maską pojazdu są akumulatory EFB.

Trzeba jednak zawsze poważnie się zastanowić dokonując wyboru zamiany akumulator AGM Zamość, EFB na zwykły i wziąć wszystkie zalety jak wady takiego rozwiązania. Z naszej strony zawsze staramy się wszystkim wytłumaczyć jakie mogą być tego konsekwencje i proponujemy zawsze odpowiedni akumulator, lecz to do Was drodzy klienci należy ostateczna decyzja.

Osobom które nie znają się zbytnio w temacie akumulatorów, Specpart sklep z akumulatorami w Zamość ul. Lubelska 4 prowadzi bezpłatne wsparcie techniczne dla wszystkich klientów. Dlatego tak bardzo ważnym dla nas elementem jest odpowiedni dobór akumulatora Zamość. Akumulatory Zamość ul. Lubelska 4 sprostają wszystkim wymaganiom. Właściwy akumulator samochodowy dobrej jakości to jeden z elementów składowych, które decydują o niezawodności samochodu. W Naszej placówce na ul. Lubelska 4 mamy najtańsze akumulatory Zamość, zawsze dobieramy najlepszy akumulator do Waszych samochodów spośród Naszego bogatego asortymentu. Zasada ta również tyczy się wszystkich Naszych oddziałów.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Mamy największy wybór akumulatorów AGM Zamość, EFB i zwykłych:

Varta, Centra, Bosch, Zap, Banner, Jenox, Exide, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Enerblock, Moto Power, Fiamm, Yuasa

Odwiedź nas na Facebooku!

Summary
Article Name
Akumulator AGM Zamość, EFB na zwykły?
Description
Co chwilę jak rzut bumerangiem wraca temat alternatywnego instalowania akumulatorów EFB Specpart Zamość lub akumulatorów kwasowo-ołowiowych w miejscu fabrycznych akumulator AGM Zamość. Rozmowy wśród klientów jak i konsekwencje takiej potencjalnej zamiany toczą się od długiego czasu.
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo