Akumulatory Biała Podlaska - Przyszłość motoryzacji Przyszłość motoryzacji Specpart
Opublikowany w: Aktualności

Akumulatory Biała Podlaska – Przyszłość motoryzacji

Akumulatory Biała Podlaska Specpart

Akumulatory Biała Podlaska Specpart – najlepszy punkt sprzedaży akumulatorów w Białej Podlaskiej pod adresem: ul. Artyleryjska 14

Przyszłość motoryzacji

Przyszłość motoryzacji rozwija się na naszych oczach. Jest to szeroka dziedzina, w której ciągle wprowadzane są udoskonalenia i innowacje dopasowywane do naszych oczekiwań jak i technologicznego postępu. Konstruktorzy rozwijają i proponują coraz to nowsze systemy odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Poniżej przedstawimy kilka ciekawostek technologicznych, które wykorzystywane są na co dzień w najnowszych autach.

OPONY – przyszłość motoryzacyjnego bezpieczeństwa, Akumulatory Biała Podlaska

Opracowano system czujników, który monitoruje zachowanie opon i ma na celu wykrywanie potencjalnych uszkodzeń, które nie są widoczne nawet gołym okiem. System działa w czasie rzeczywistym i wykorzystuje rozwiązanie Microsoft Connected Vehicle Platform (MCVP) oraz dane z istniejących czujników i komponentów w oponie. Specjalne algorytmy pomogą zidentyfikować zdarzenia, które mogą pozostawić ślady na powierzchni opony lub uszkodzić jej strukturę. Kierowca jest natychmiast powiadamiany o niebezpieczeństwie i może podjąć odpowiednie działania, aby uniknąć ryzyka.

Obecnie na rynku nie ma porównywalnych systemów, które nie wymagają instalacji dodatkowego sprzętu. Istnieją także inne zastosowania systemu do monitorowania uszkodzeń opon. Analizuje on nie tylko, kiedy, ale także gdzie nastąpiła szkoda. Dzięki temu daje pełny obraz warunków drogowych i może przekazywać zebrane informacje o wybojach i innych zagrożeniach. Z systemu skorzystają również samochody autonomiczne, które mogą powiadamiać innych uczestników ruchu w obszarze zagrożeń na drogach lokalnych i przekazywać informacje do bazy danych w chmurze. Kto wie, czy dane z takich systemów za kilka lat będą przekazywane do systemów nawigacyjnych w taki sam sposób, jak dzisiejsze informacje o natężeniu ruchu.

System bezkluczykowy, Akumulatory Biała Podlaska

Wreszcie wkroczyliśmy w XXI wiek. Jednocześnie rozwiązania wyłoniły się bezpośrednio z filmów science fiction. Na przykład nowe modele BMW umożliwiają używanie smartfonu jako kluczyka do samochodu, pod warunkiem, że jest to smartfon BMW i telefon Apple. Pomysł jest prosty. Nasze klucze do auta wyszukiwane są w aplikacji, jak karta kredytowa, i po chwili są widoczne w aplikacji portfela. Nasz iPhone nie może być starszy niż wersja XS (system iOS 13.4). Oprócz telefonu możesz również w ten sposób korzystać z inteligentnego zegarka Apple Watch z serii 5

Parowanie telefonu z samochodem jest bardzo proste. Gdy jesteśmy gotowi do rozpoczęcia procesu, wsiadamy do pojazdu, „uruchamiamy” aplikację BMW i wybieramy odpowiednią funkcję, kładziemy smartfon na podstawce do ładowania indukcyjnego… to wszystko. Standardowy pilot można zostawić w domu i cieszyć się dostępem z telefonu. Aby odblokować/zamknąć samochód należy podejść do drzwi kierowcy, zbliżyć telefon do klamki drzwiowej i drzwi się otworzą. Działa to nawet przy rozładowanym telefonie. W kolejnym kroku, aby uruchomić silnik należy położyć telefon na ładowarce indukcyjnej.

Samochody autonomiczne – Akumulatory Biała Podlaska

Samochody samosterujące mają duży wpływ na poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Większość wypadków jest spowodowana błędem kierowcy, a wyeliminowanie czynnika ludzkiego pomaga zmniejszyć ich liczbę. Wiele technologii stosowanych w samochodach autonomicznych można już znaleźć w nowszych modelach konwencjonalnych samochodów. Na uwagę zasługują m.in. asystenci zmiany pasa ruchu, systemy wykrywania i rozpoznawania znaków, kamery i czujniki parkowania i cofania, automatyczne systemy parkowania i śledzenia drogi. Zintegrowane z pojazdem urządzenia mobilne pozwalają na szerokie zastosowanie i zdalne sterowanie pojazdem, zapewniając tym samym wysoki komfort użytkowania.

Zapraszamy do naszego Punktu sprzedaży w Białej podlaskiej:

Akumulatory Biała Podlaska Specpart
Artyleryjska 14
Biała Podlaska, 21-500
Akumulatory samochodowe, motocyklowe ciężarowe i do każdego innego pojazdu.

Summary
Article Name
Akumulatory Biała Podlaska - Przyszłość motoryzacji
Description
Akumulatory Biała Podlaska Specpart - najlepszy punkt sprzedaży akumulatorów w Białej Podlaskiej pod adresem: ul. Artyleryjska 14 
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt