Opublikowany w: Aktualności

Akumulatory Elbląg

Akumulatory Elbląg

Opad masy czynnej w akumulatorze. 

Nasza firma Specpart powstała wiele lat temu i prężnie rozwija swoją działalność na rynku akumulatorów. Specjalizujemy się przede wszystkim w sprzedaży w formie detalicznej i hurtowej akumulatorów w ponad 70 punktach sprzedaży w całej Polsce.

Akumulatory Elbląg posiadamy najlepsze akumulatory na polskim rynku. Firma Akumulatory Elbląg rozwija się na polskim rynku poprzez otwieranie coraz większej ilości punktów.

W naszych punktach Akumulatory Elbląg bezpłatnie testujemy akumulatory dla wszystkich naszych klientów, sprawdzamy ładowanie oraz badamy upływ prądu. Bezpłatnie również wymieniamy akumulatory zakupione w naszych punktach. Nasi wyspecjalizowani pracownicy przy wymianie akumulatora Elbląg zajmują się podtrzymaniem prądu w aucie tak aby komputer i inne systemy nie uległy zresetowaniu oraz kodujemy akumulatory Elbląg przy autach z akumulatorami AGM lub EFB.

Opad masy czynnej (SOC) to wskaźnik, który informuje o aktualnym poziomie naładowania akumulatora.

Wyraża on stosunek aktualnej pojemności akumulatora do jego pełnej pojemności w procentach. W skrócie, SOC mówi nam, ile energii jest dostępne w akumulatorze w danym momencie. Jest to istotna informacja zarówno dla użytkowników pojazdów elektrycznych, jak i dla systemów magazynowania energii, takich jak instalacje fotowoltaiczne.

Opad masy czynnej można monitorować za pomocą różnych metod, w zależności od rodzaju akumulatora i dostępnych czujników. Przykładowo, w przypadku akumulatorów litowo-jonowych, informacje o SOC mogą być zbierane i przetwarzane przez układy zarządzania baterią (BMS – Battery Management System), które monitorują napięcie, prąd i temperaturę wewnątrz akumulatora.

W praktyce, kontrolowanie SOC jest istotne, ponieważ pozwala użytkownikowi na śledzenie pozostałego zasięgu pojazdu elektrycznego lub na określenie dostępnej energii w systemach magazynowania energii. Dzięki temu można unikać nadmiernego rozładowania akumulatora, co może skrócić jego żywotność, a także zapewnić użytkownikowi informacje o konieczności ładowania.

Opad masy czynnej może być wyrażany w procentach (np. 50% SOC oznacza, że akumulator jest naładowany w 50% swojej maksymalnej pojemności) lub w innych jednostkach, takich jak amperogodziny (Ah). Dzięki monitorowaniu SOC użytkownicy mogą planować swoje ładowanie zgodnie z ich potrzebami, co pomaga w optymalnym wykorzystaniu energii i wydłużeniu żywotności akumulatora.

Kontakt

Zapraszamy do naszego najbliższego punktu sprzedaży akumulatory Specpart Elbląg

Nasz punkt sprzedaży znajduje się na ul. Aleja Grunwaldzka 2C

Jest możliwość kontaktu z naszym punktem poprzez E-mail elblag@specpart.pl lub kontakt telefoniczny 880 888 489

Obecnie posiadamy naszą stronę internetową akumulatoryspecpart.pl na której znajdą państwo najświeższe informacje o promocji na akumulator Elbląg ul. Aleja Grunwaldzka 2C
https://akumulatoryspecpart.pl/product-category/akumulatory/akumulatory-osobowe/
https://akumulatoryspecpart.pl/product-category/akumulatory/akumulatory-ciezarowe-i-autobusowe/

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Mamy największy wybór akumulatorów:

Varta, Centra, Bosch, Zap, Banner, Jenox, Exide, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Enerblock, Moto Power, Fiamm, Yuasa

Śledź Nasze Social Media

Facebook

Tiktok

Instagram

LinkedIn

Youtube

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt