akumulatory-rozruchowe
Opublikowany w: Aktualności

Akumulatory Rozruchowe – Geneza

Geneza powstania akumulatory rozruchowe  

Akumulatory rozruchowe jakie wyróżniamy sprawdzają się w wielu milionach pojazdów na całym świecie jak również przemyśle. Wiele lat starań i prac nad nowościami technologicznymi sprawiło powstanie akumulatorów nowego typu EFB i AGM. Są to akumulatory opracowane w najlepszej technologi o zwiększonych parametrach rozruchowych i zwiększonych na zapotrzebowanie  na energię elektryczną w pojazdach nowej generacji.

Polska Sieć Motoryzacyjna Specpart Sp. z o.o. w Ostrowiu Wielkopolskim ul. Kaliska 81    prowadzi sprzedaż wysokiej jakości akumulatorów. Sklep z akumulatory Ostrów Wielkopolski ul. Kaliska 81  jest profesjonalnym punktem specjalizującym się w doborze akumulatorów w Twoim mieście. Zadzwoń pod numer który znajdziesz tu: Punkt Sprzedaży, a my Specpart akumulatory Ostrów Wie zajmiemy się wymianą i utylizacją Twojego akumulatora. Nasz stacjonarny punkt sprzedaży znajduje się na  ul. Kaliska 81

Początki powstania elektryczności

Aby zrozumieć powstanie akumulatora Ostrów Wielkopolski ul. Kaliska 81, musimy zgłębić tajemnice powstania prądu elektrycznego.

Potrzebujemy cofnąć się do początków starożytnej Grecji. To tu po raz pierwszy zauważono, iż bursztyn ma zdolność przyciągania do siebie drobnych elementów.

Dzięki ciężkiej pracy włoskiego fizyka w XVIII- XIX w. Alessandra Volta który odkrył odkrył powiązania chemiczne które mogą wytwarzać energię elektryczną. To on po raz pierwszy wytworzył prąd.

Powstanie ogniwa galwanicznego. 

W XVIII- XIX w. włoski fizyk Alessandra Volta, odkrył powiązania chemiczne które mogą wytwarzać energię elektryczną. To on, po raz pierwszy wytworzył prąd, inni jedynie udowadniali jego istnienie, albo chcieli je ujarzmić. Konstrukcja ogniwa składała się z wielu naczyń, w których zanurzone były blaszki wykonane z różnych metali. W ostatnich naczyniach znajdowały się pojedyncze blaszki, natomiast ostatnie pojemniki posiadały tylko po jednej blaszce. Siła baterii była sprawdzana poprzez odczucia jakie wywoływało zanurzenie rąk w skrajnych pojemnikach. Najsilniejsze odczucie zostało zarejestrowane stosując jedną elektrodę miedzi lub srebra, a drugą cynku. Jego prace zaowocowały pierwszym na świecie “bateryjnym” źródłem energii – stos Volty, który zrewolucjonizował badania nad elektrycznością.

Początki akumulatorów.

Pierwszy akumulator Specpart Ostrów Wielkopolski ul. Kaliska 81 ołowiowy na świecie zdolny do przechowywania energii elektrycznej powstał w 1859 r.  Było to możliwe dzięki zastosowaniu płyt ołowianych zanurzonych w kwasie siarkowym, sprawiło to że mógł być on wielokrotnie ładowany i rozładowany. W ten sposób powstała pierwsza wersja akumulatora Specpart Ostrów Wielkopolski ul. Kaliska 81, który z biegiem czasu ewoluował w akumulator rozruchowy.

Pierwsze zapotrzebowanie na akumulatory.

Na początku XIX i XX w. przemysł poczynił wielki skok. Dzięki wynalazkom takim jak silnik spalinowy lub samochody nastała potrzeba na akumulatory Specpart Ostrów Wielkopolski ul. Kaliska 81. Rozwój silników spalinowych prowadził do konieczności używania źródła energii, które zdolne było dostarczyć wystarczająco dużo mocy w krótkim czasie. Właśnie wtedy akumulator Specpart Ostrów Wielkopolski ul. Kaliska 81 ołowiany zaczął być stosowany jako narzędzie do rozruchu silników.

Akumulatory rozruchowe

Wraz z postępem technologicznym akumulatory stale udoskonalano aby uzyskać jak największą wydajność i moc.  W wyniku tych prób powstały akumulatory rozruchowe, które są stosowane nawet w chwili obecnej. Są standardem w każdym przemyśle, a szczególności motoryzacyjnym zapewniając wysoką wydajność i niezawodność.

Ewolucja technologii akumulatorów

W XX wieku, świat motoryzacji zaczął dążyć do coraz bardziej zaawansowanych technologii,

Najnowsze typy akumulatorów AGM i EFB charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością.

Produkcja akumulatorów opiera się na różnych technologiach lecz posiadają wiele wspólnych funkcji tzn. są bezobsługowe, zabezpieczenia anty-wybuchowe czy produkcyjnie. Jeszcze w latach 80 konieczne było regularne sprawdzanie poziomu kwasu w akumulatorach samochodowych i uzupełnianie wody destylowanej. W nowoczesnych akumulatorach ubytek wody jest znikomy dlatego stały się akumulatorami bezobsługowymi.

W naszym punkcie sprzedaży Specpart Ostrów Wielkopolski znajdującym się na ul. Kaliskiej 81 ,oprócz baterii oferujemy doradztwo przy doborze odpowiedniego akumulatora. Udzielimy fachowych porad jak zadbać o akumulator aby służył nam przez długi czas. Dlatego zapraszamy do naszego punktu sprzedaży akumulatory Specpart Ostrów Wielkopolski znajdującym się na ul. Kaliskiej 81. Oferujemy szeroki asortyment akumulatorów. Jest to przede wszystkim pełna gama akumulatorów do samochodów osobowych, jak również ciężarowych, maszyn rolniczych, motocykli oraz sprzętu specjalistycznego aż po skutery, kosiarki i zabawki dla dzieci. W naszej placówce mamy najtańsze akumulatory Ostrów Wielkopolski.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Ponadto mamy największy wybór akumulatorów:

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Katowice

Summary
Akumulatory rozruchowe geneza
Article Name
Akumulatory rozruchowe geneza
Description
Akumulatory rozruchowe jakie wyróżniamy sprawdzają się w wielu milionach pojazdów na całym świecie jak również przemyśle.
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt
X