Akumulatory Toruń - Wydłużenie żywotności akumulatora
Opublikowany w: Aktualności

Jak wydłużyć żywotność akumulatora? – Akumulatory Toruń Specpart

Jak wydłużyć żywotność akumulatora? – Akumulatory Toruń Specpart

Akumulatory Toruń – Polska Sieć Motoryzacyjna Specpart Sp. Z.o.o. prowadzi sprzedaż wysokiej jakości akumulatorów.

Sklep z akumulatorami w Toruniu jest profesjonalnym punktem specjalizującym się w doborze akumulatorów w Twoim mieście. Zadzwoń pod numer który znajdziesz tu: Punkty Sprzedaży, a My Specpart akumulatory Toruń zajmiemy się wymianą i utylizacją Twojego akumulatora. Nasz stacjonarny punkt sprzedaży znajduje się na ul. Szosa Lubicka 133F

Czy akumulatory Toruń mogą być używane przez wiele lat?

Mówi się że obecnie produkowane akumulatory są niskiej jakości można je używać jedynie przez 3-5 lat. Czy faktycznie trzeba je wymieniać częściej niż dotychczas? Wiele takich mitów i nieprawdziwych informacji pojawia się coraz częściej w internecie i serwisach społecznościowych. Podstawą sprawnie działającego akumulatora jest dopilnowanie kilku czynności.

Wielu ekspertów uważa, że każda bateria Specpart Akumulatory Toruń może spokojnie wystarczyć na 10 lat przy minimalnym zaangażowaniu. Aby tak było, najlepiej jest skontrolować akumulator Toruń przed nadejściem sezonu letniego i zimowego. Poniżej przedstawimy kilka porad dotyczących przedłużenia żywotności akumulator Toruń.

Jak często ładować akumulator?

Ładuj akumulator Toruń dwa razy w roku. Wielu doświadczonych ekspertów uważa, że ładowanie akumulatora przynajmniej dwa razy w roku, przed okresem letnim jak i zimowym, faktycznie przedłuży jego żywotność — nawet dwukrotnie. Oczywiście bardzo duże znaczenie  ma użycie odpowiedniego prostownika. Wiele osób zadaje pytanie – Dlaczego przed latem ? Przecież to zimą najczęściej uszkadzają się akumulatory.

Wbrew pozorom, największym wyzwaniem dla naszego akumulatora są temperatury latem. Wysoka temperatura, a nie jak powszechnie można by sądzić, niska temperatura ma największy wpływ na jego żywotność. Ładowanie naszego akumulatora Specpart Toruń  przed latem spowoduje  wymieszanie się elektrolitu co ograniczy proces korozji i przygotuje akumulator do najtrudniejszych warunków.

Bardzo istotną sprawą jest również eksploatowanie naszego auta. Jeżeli pokonujemy zbyt małe dystanse i nasz alternator niestety, ale nie zdąży odpowiednio doładować naszego akumulatora, będziemy musieli ładować baterię częściej — nawet co trzy miesiące.

Jak zadbać o akumulator?

Do czynności które powinniśmy wykonać, aby przedłużyć żywotność naszego akumulatora Specpart Toruń będzie uzupełnianie poziomu elektrolitu a także odpowiednie czyszczenie zacisków i słupków. Jeśli to możliwe warto sprawdzić gęstość elektrolitu, oczywiście gdy mamy dostęp do cel, gdyż wielu producentów to utrudnia.

Zaciski i słupki  akumulator Toruń można czyścić papierem ściernym. Warto również od czasu do czasu wyczyścić obudowę akumulatora.

Jakie są prawidłowe napięcie akumulatora?

Napięcie mierzymy prostym multimetrem, oczywiście musimy pamiętać o sprawnej baterii gdyż może zawyżyć bądź zaniżyć badane wartości. Co mierzymy?

Napięcie:

czuwania — od 12,55 do 12,8 V, gdy samochód jest wyłączony.

rozruchowe – maksymalnie 10 V, absolutne minimum 8,5 V – mierzone podczas uruchamiania samochodu.

ładowania — 14,0–14,5 V Zmierzone przy pracującym silniku.

Spadki napięcia- maksymalnie 200 mV mierzone między alternatorem a akumulatorem.   Aby sprawdzić obwód zasilania, podłącz elektrodę miernika do przewodu prądowego alternatora, a drugą do dodatniego zacisku akumulatora. Aby sprawdzić obwód masowy, jedną elektrodę umieszcza się na obudowie alternatora, a drugą na ujemnym biegunie akumulatora.

Osobom które nie są aż tak zorientowane w temacie akumulatorów, Akumulatory Pruszków Specpart prowadzi bezpłatne wsparcie techniczne dla wszystkich klientów. Dlatego tak bardzo ważnym dla nas elementem jest odpowiedni dobór akumulatora.

Oferujemy akumulatory:

 • do samochodów osobowych
  • klasyczne
  • AGM Start – Stop
  • EFB Start – Stop
 • ciężarowe i autobusowe
 • rolnicze
 • do łodzi, kamperów i przyczep
 • trakcyjne, głębokiego rozładowania
 • motocyklowe
  • klasyczne
  • AGM
 • do UPS
 • przemysłowe
 • do alarmów
 • do zabawek, samochodzików
 • Ado kosiarek

W naszej sprzedaży oprócz akumulatorów mamy inne produkty motoryzacyjne:

akumulatory, oleje, prostowniki,

Oferujemy usługi takie jak wymiana akumulatora i pomiar parametrów elektrycznych samochodu.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży.

Mamy największy wybór akumulatorów:

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Toru%C5%84

Summary
Article Name
Jak wydłużyć żywotność akumulatora?
Description
Czy obecne akumulatory są niskiej jakości i można je używać jedynie przez 3-5 lat? Czy faktycznie trzeba je wymieniać częściej?
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt