Jakie wyróżniamy typy akumulatorów? - Akumulatory Warszawa
Opublikowany w: Aktualności

Jakie wyróżniamy typy akumulatorów?

Jakie wyróżniamy typy akumulatorów? – Akumulatory Warszawa

Akumulatory Warszawa – Akumulatory rozróżniamy na te zwykłe rozruchowe, które sprawdzają się w wielu milionach pojazdów na całym świecie, jak i na te specjalistyczne, znajdujące zastosowanie w przemyśle. Wiele lat starań i prac nad nowościami technologicznymi skutkowało powstaniem akumulatorów nowego typu EFB i AGM. Są to akumulatory opracowane w najlepszej technologi o zwiększonych parametrach rozruchowych. Są w stanie zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną w pojazdach nowej generacji.

Polska Sieć Motoryzacyjna Specpart Sp. z o.o. w Warszawie prowadzi sprzedaż wysokiej jakości akumulatorów. Sklep z akumulatorami Warszawa jest profesjonalnym punktem specjalizującym się w doborze akumulatorów w Twoim mieście. Zadzwoń pod numer który znajdziesz tu: Punkty Sprzedaży, a my Specpart akumulatory Warszawa zajmiemy się wymianą i utylizacją Twojego akumulatora. Nasz stacjonarny punkt sprzedaży znajduje się na Aleja Krakowska 153a.

Trzy rodzaje baterii mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. Akumulatory Warszawa

Najnowsze typy akumulatorów AGM i EFB charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością.

Produkcja akumulatorów oparta jest na różnych technologiach lecz posiadają wiele wspólnych funkcji – tzn. są bezobsługowe, czy posiadają zabezpieczenia anty-wybuchowe. Jeszcze w latach 80 konieczne było regularne sprawdzanie poziomu kwasu w akumulatorach samochodowych i uzupełnianie wodą destylowaną. W nowoczesnych akumulatorach ubytek wody jest znikomy dlatego stały się akumulatorami bezobsługowymi.

Jaka jest różnica między różnymi typami akumulatorów? Akumulatory Warszawa

Akumulatory z płynnym elektrolitem tzw. tradycyjne, są sprawdzonym i niedrogim elementem naszych aut. Elektroda dodatnia jest wykonana z dwutlenku ołowiu, a ujemna z ołowiu. Elektrolitem jest wodny roztwór kwasu siarkowego. W każdym akumulatorze są cele – to jego podstawowe jednostki konstrukcyjne. Cele łączone są szeregowo w rezultacie czego otrzymujemy napięcie 12V.

Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym typem baterii są akumulatory ołowiowo-kwasowe.

Stosuje się je w autach z podstawowym wyposażeniem służącym do rozruchu, oświetlenia i zapłonu. Akumulatory Warszawa Aleja Krakowska 153a nadają się do pojazdów bez technologii Start-Stop.

Akumulatory EFB Akumulatory Warszawa

Po naszych drogach porusza się coraz więcej aut z bogatym wyposażeniem, posiadających system Start-Stop, lecz nie wyposażone w rekuperatory energii z hamowania. Odpowiednim akumulatorem rozruchowym do danego auta jest akumulator EFB, dostępny w naszym punkcie sprzedaży akumulatory Specpart Warszawa Aleja Krakowska 153a.

Duże pobory prądów związane z nowymi technologiami w naszych autach sprawiają że konieczne jest zamontowanie akumulatora EFB dostępnego w akumulatory Specpart Warszawa Aleja Krakowska 153a.

Akumulatory EFB Specpart Warszawa Aleja Krakowska 153a to akumulatory, które cechują się dwukrotnie większą wytrzymałością cykliczną, dlatego zostały zaprojektowane na dwa razy więcej uruchomień silnika, niż standardowy akumulator. Z akumulatorami Specpart  EFB możesz spodziewać się niezawodnej pracy przez długi czas.

Akumulatory AGM

Akumulatory Specpart Warszawa Aleja Krakowska 153a  AGM to najlepsze akumulatory w Twoim mieście. Wykonane są ze specjalnych włókien szklanych , gdzie zalany elektrolit wchłania się w maty szklane, które znajdują się pomiędzy płytami dodatnimi i ujemnymi. Maty szklane akumulatora  Specpart AGM Warszawa Aleja Krakowska 153a posiadają nierównomierną strukturę płyt ( porowatość ), a także bardzo dużą chłonność, co sprawia że przekracza zawartość objętościowa elektrolitu. Akumulatory Specpart Warszawa Aleja Krakowska 153a AGM mają zastosowanie w najbardziej zaawansowanych technologicznie pojazdach. Akumulatory Specpart Warszawa Aleja Krakowska 153a AGM mogą pracować cyklicznie, daje to możliwość wielorazowego ładowania i rozładowywania bez utraty parametrów.

Technologia akumulatora AGM to odpowiedź na ciągły postęp technologiczny. Coraz wyższe wyposażenie aut w odbiorniki prądu, systemy zarządzające energia, systemy START-STOP z systemami hamowania rekuperacyjnego, tworzą potrzebę montażu akumulatora wykonanego w technologi AGM. Akumulator Specpart AGM Warszawa Aleja Krakowska 153a  jest całkowicie szczelny i bezobsługowy dzięki systemowi VRLA, która odpowiada za bezpieczne odprowadzenie gazów na zewnątrz.

Oferujemy akumulatory:

 • do samochodów osobowych
  • klasyczne
  • AGM Start – Stop
  • EFB Start – Stop
 • ciężarowe i autobusowe
 • rolnicze
 • do łodzi, kamperów i przyczep
 • trakcyjne, głębokiego rozładowania
 • motocyklowe
  • klasyczne
  • AGM
 • do UPS
 • przemysłowe
 • do alarmów
 • do zabawek, samochodzików
 • Ado kosiarek

W naszej sprzedaży oprócz akumulatorów mamy inne produkty motoryzacyjne:

akumulatory, oleje, prostowniki,

Oferujemy usługi takie jak wymiana akumulatora i pomiar parametrów elektrycznych samochodu.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży.

Mamy największy wybór akumulatorów:

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Summary
Article Name
Jakie wyróżniamy typy akumulatorów?
Description
Jakie są główne typy akumulatorów dostępnych na rynku? Czym się różnią i jakie mają zastosowanie?
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt