Akumulatory Warszawa - Czy odbiorniki elektryczne w naszych samochodach zużywają dużo energii?
Opublikowany w: Aktualności

Czy odbiorniki elektryczne w naszych samochodach zużywają dużo energii?

Akumulatory Warszawa – Czy odbiorniki elektryczne w naszych samochodach zużywają dużo energii?

Akumulatory Warszawa – Kierowcy poruszający się nowoczesnymi pojazdami, posiadają liczne funkcje zwiększające komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Urządzenia i systemy wspomagania kierowcy a także systemy zwiększające komfort – wszystkie one wykorzystują energię elektryczną. Jeśli działają wszystkie jednocześnie, to mogą w dużym stopniu obciążyć akumulator. Stałe używanie osprzętu elektronicznego zmniejsza ekonomię jazdy.

Włączenie odbiornika o średniej mocy zwiększa zużycie paliwa. Aby chronić akumulator przed nadmiernym rozładowaniem, należy zmniejszyć w dużym stopniu z urządzeń zwiększających komfort. Jednak wiele systemów wspomagania i funkcji powinny działać bez względu na stopień rozładowania akumulatora.

Polska Sieć Motoryzacyjna Specpart Sp. z o.o. w Warszawie prowadzi sprzedaż wysokiej jakości akumulatorów. Sklep z akumulatorami w Warszawie jest profesjonalnym punktem specjalizującym się w doborze akumulatorów w Twoim mieście. Zadzwoń pod numer który znajdziesz tu: Punkt Sprzedaży, a my Specpart akumulatory Warszawa zajmiemy się wymianą i utylizacją Twojego akumulatora. Nasz stacjonarny punkt sprzedaży znajduje się na  Aleja KEN 103/U1

Jak dużo energii pobierają elektryczne elementy wyposażenia samochodu? Akumulatory Warszawa

W nowoczesnych autach standardem jest już podgrzewana przednia i tylna szyba, która zimą jest niezbędna i zapewnia dobrą widoczność, lecz jej moc poboru to 120W. Automatyczne wycieraczki zasilane są silnikiem elektrycznym o mocy 110 W. Oświetlenie pojazdu jest podstawowym i najważniejszym elementem zapewnieniającym bezpieczeństwo. Trzeba pamiętać że obowiązek jazdy z włączonymi światłami jest przez cały rok. Obecne auta posiadają światła LED które mają moc około 50 W i nie stanowią dużego obciążenia.

Ile energii zużywa ogrzanie samochodu? Akumulatory Warszawa

Ogrzewanie w naszych pojazdach pozyskiwane jest z energii cieplnej rozgrzanego silnika poprzez wymiennik ciepła. Zamontowany przeważnie pod deską rozdzielczą wentylator elektryczny o dużej mocy 180 W dostarcza ciepło pasażerom pojazdu. Zimą stosujemy ogrzewanie siedzeń dla poprawy naszego komfortu. Zużycie w tym przypadku prądu to od 100 do 200 W. W nowoczesnych autach montuje się inteligentne sterowanie grzanymi siedzeniami tak aby działały sposób ekonomiczny, oszczędzając energie. Obecne samochody wyposażone są w klimatyzację. Latem chłodzi szyby, a zimą skuteczniej zapobiega parowaniu szyb niż sam wentylator.

Ile energii pobiera pozostałe wyposażenie samochodu? Akumulatory Warszawa

Elektrycznie sterowany dach jest także często spotykanym rozwiązaniem. Silnik zapewniający jego poprawne funkcjonowanie  bywa o mocy 200W. Elektryczne szyby i centralny zamek  potrzebują do odpowiedniego działania 150W,  ale te elementy działają jedynie przez kilka sekund. Inaczej wygląda sytuacja z gniazdem zapalniczki, które często używane jest do ładowania i podłączania innych urządzeń. Producenci aut w większości podają  informacje o maksymalnej mocy odbiorników, które można w ten sposób podłączyć. Dopuszczalna moc urządzeń podłączonych do gniazda w autach osobowych typowo wynosi 180W.

Rozrusznik jest obciążeniem, które pobiera najwięcej energii z akumulatora, ale bez niego samochód nie może działać. Powtarzające się próby uruchomienia silnika mogą rozładować akumulator, zwłaszcza jeśli stary akumulator Warszawa nie był właściwie konserwowany.

Wentylator chłodnicy uruchamia się, gdy silnik się przegrzewa, na przykład latem przy dużym natężeniu ruchu. Moc wentylatora chłodnicy to aż 800W, co znacznie obciąża instalację pojazdu.

W naszym punkcie sprzedaży Specpart – akumulatory Łomża znajdującym się przy ul. Broniewskiego 22, oprócz baterii, oferujemy doradztwo przy doborze odpowiedniego akumulatora. Udzielimy fachowych porad jak zadbać o akumulator aby służył nam przez długi czas. Dlatego zapraszamy do naszego punktu sprzedaży akumulatory Specpart Łomża znajdującym się przy ulicy Broniewskiego 22 – oferujemy szeroki asortyment akumulatorów. Jest to przede wszystkim pełna gama akumulatorów do samochodów osobowych, jak również ciężarowych, maszyn rolniczych, motocykli oraz sprzętu specjalistycznego aż po skutery, kosiarki i zabawki dla dzieci. W naszej placówce mamy najtańsze akumulatory w Łomży.

Oferujemy akumulatory:

 • do samochodów osobowych
  • klasyczne
  • AGM Start – Stop
  • EFB Start – Stop
 • ciężarowe i autobusowe
 • rolnicze
 • do łodzi, kamperów i przyczep
 • trakcyjne, głębokiego rozładowania
 • motocyklowe
  • klasyczne
  • AGM
 • do UPS
 • przemysłowe
 • do alarmów
 • do zabawek, samochodzików
 • Ado kosiarek

W naszej sprzedaży oprócz akumulatorów mamy inne produkty motoryzacyjne:

akumulatory, oleje, prostowniki,

Oferujemy usługi takie jak wymiana akumulatora i pomiar parametrów elektrycznych samochodu.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży.

Mamy największy wybór akumulatorów:

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt