Co dzieje się z bateriami latem? Akumulatory Rzeszów
Opublikowany w: Aktualności

Co dzieje się z bateriami latem?

Co dzieje się z bateriami latem? Akumulatory Rzeszów

Akumulatory Rzeszów – Wielu kierowców doświadczyło tego osobiście wsiadają do samochodu, przekręcają kluczyk i… cisza. Diagnoza: nasz akumulator pozbawiony jest prądu. W naszym  powszechnym przekonaniu przyjęło się, że mróz spowodował uszkodzenie akumulatora. Odpowiedź jest prosta, to jednak nie mróz spowodował, że bateria przestała działać – a letnie upały.

Polska Sieć Motoryzacyjna Specpart Sp. z o.o. w Rzeszowie  prowadzi sprzedaż wysokiej jakości akumulatorów. Sklep z akumulatory Rzeszów jest profesjonalnym punktem specjalizującym się w doborze akumulatorów w Twoim mieście. Zadzwoń pod numer który znajdziesz tu: Punkt Sprzedaży, a my Specpart akumulatory Rzeszów zajmiemy się wymianą i utylizacją Twojego akumulatora. Nasz stacjonarny punkt sprzedaży znajduje się na ul. Krakowska 12A

Jakie są główne przyczyny awarii baterii? Akumulatory Rzeszów

Możemy wymienić dwa główne powody awarii akumulatorów w naszych autach: zużycie i proces starzenia. Prostym przykładem przedstawiającym zużycie są opony w naszym samochodzie: im bardziej dynamicznie jedziesz, tym szybciej opony się zużywają. Jest to podobne do baterii w naszym aucie: im częstsze i głębsze rozładowanie, tym więcej energii zużywa użytkownik i tym bardziej bateria się wyczerpuje. Jeśli dodatkowo rzadko korzystamy z samochodu lub jeździmy na krótkich dystansach, alternator nie będzie w stanie w pełni naładować akumulatora, a obciążenie elektryczne będzie nadal go rozładowywać.

Można temu zapobiec wybierając odpowiednią technologię baterii. Dla przykładu w samochodzie z systemem start-stop wymagana jest technologia AGM lub EFB. Tradycyjny akumulator rozruchowy Rzeszów nie jest przeznaczony do tego typu zastosowań, nie spełni on podstawowych zadań i stosunkowo szybko się zużyje. Dodatkowo, przez takie zastosowanie, straci on gwarancję.

Akumulatory AGM można również wykorzystać w samochodach bez systemu start-stop. Zwykłe akumulatory są wrażliwe na ekstremalne zimno i ciepło, szybko zmniejszając pojemność i przyspieszając rozładowanie. Akumulatory AGM są bardziej odporne na takie warunki.

Żywotność i starzenie się baterii są często nieokreślone, ponieważ zależą od takich czynników, jak typ baterii, temperatura otoczenia, liczba cykli, głębokość rozładowania i częstotliwość użytkowania. Jednak wyczerpanie ostatecznie wpływa na proces starzenia, a tym samym na żywotność baterii.

 Czy wysoka temperatura latem przyspiesza proces starzenia? Akumulatory Rzeszów

Kierowcy uważają, że przede wszystkim zimno jest szkodliwe dla akumulatora, ale jest to podstawowy błąd. W rzeczywistości to ciepło powoduje jego awarię. Optymalna temperatura zewnętrzna w których powinny pracować akumulatory samochodowe to 20°C. Niestety latem podczas upałów temperatura często przekracza 30°C. Ekstremalnie wysokie temperatury mogą powodować samo-rozładowanie akumulatora, powodując jego szybsze starzenie. Proces starzenia jest  najczęściej zaniedbywany latem i jesienią. Problemy mogą pojawić się zimą, gdy silnik potrzebuje więcej energii do uruchomienia pojazdu.

Z reguły reaktywność chemiczna podwaja się wraz ze wzrostem temperatury. Prowadzi to do dramatycznego wzrostu reaktywności chemicznej, a tym samym nasila działanie czynników uszkadzających baterię, takich jak korozja siatki. Tak jak rdza może uszkodzić elementy karoserii, tak korozja kratki może uszkodzić stopy ołowiu w akumulatorze. Ponieważ siatka ułatwia przepływ prądu wewnątrz elektrod i tworzy mechaniczny szkielet dla materiału aktywnego, obie funkcje będą stopniowo ulegać degradacji w wyniku korozji, dlatego wysoka temperatura latem może przyspieszyć starzenie się i uszkodzić akumulator.

W naszym punkcie sprzedaży Specpart – akumulatory Rzeszów znajdującym się przy ul. Krakowska 12A, oprócz baterii, oferujemy doradztwo przy doborze odpowiedniego akumulatora. Udzielimy fachowych porad jak zadbać o akumulator aby służył nam przez długi czas. Dlatego zapraszamy do naszego punktu sprzedaży akumulatory Specpart Rzeszów znajdującym się przy ulicy Krakowskiej 12A – oferujemy szeroki asortyment akumulatorów. Jest to przede wszystkim pełna gama akumulatorów do samochodów osobowych, jak również ciężarowych, maszyn rolniczych, motocykli oraz sprzętu specjalistycznego aż po skutery, kosiarki i zabawki dla dzieci. W naszej placówce mamy najtańsze akumulatory w Rzeszowie.

Oferujemy akumulatory:

 • do samochodów osobowych
  • klasyczne
  • AGM Start – Stop
  • EFB Start – Stop
 • ciężarowe i autobusowe
 • rolnicze
 • do łodzi, kamperów i przyczep
 • trakcyjne, głębokiego rozładowania
 • motocyklowe
  • klasyczne
  • AGM
 • do UPS
 • przemysłowe
 • do alarmów
 • do zabawek, samochodzików
 • Ado kosiarek

W naszej sprzedaży oprócz akumulatorów mamy inne produkty motoryzacyjne:

akumulatory, oleje, prostowniki,

Oferujemy usługi takie jak wymiana akumulatora i pomiar parametrów elektrycznych samochodu.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży.

Mamy największy wybór akumulatorów:

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzesz%C3%B3w

Summary
Article Name
Czy wysoka temperatura latem przyspiesza proces starzenia?
Description
Powszechnie uważa się że to mróz najbardziej uszkadza akumulatory. W rzeczywistości jest inaczej - to wysoka temperatura jest gorsza.
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo