Opublikowany w: Aktualności

Co może uszkodzić akumulator?

Co może uszkodzić akumulator?

Akumulatory Polska Sieć Motoryzacyjna „Specpart” Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż oraz wyminę akumulatorów wysokiej jakości akumulatorów. Zapewniamy darmową dostawę i wymianę akumulatora na miejscu. Nasi wykwalifikowani pracownicy dokonują darmowych wymian akumulatora. Co więcej oferujemy akumulatory typu przemysłowego m.in. do: wózków inwalidzkich i widłowych, łodzi, kosiarek, a nawet zabawek dla dzieci. Ponadto wśród asortymentu klienci mogą znaleźć prostowniki, kable rozruchowe.

Sprzedaż akumulatorów – Nasza misja

Akumulatory „Specpart” to dynamicznie rozwijana sieć ogólnopolskiej sprzedaży. Jest to także idea stworzenia miejsc przyjaznych Klientowi. Każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb a także pomocną dłoń profesjonalnie wyszkolonego personelu. Co więcej za naprawdę rozsądną cenę.

Akumulatory Specpart oferujemy tanie akumulatory, które można kupić za pośrednictwem naszej strony, a także w jednym z naszych sklepów stacjonarnych, gdzie czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra pracownicza. Posiadamy w naszych punktach Specpart najtańsze akumulatory.

Poprawnie działający akumulator to najważniejszy element Twego auta. Bez niego nawet nie uruchomimy auta. Prawidłowe działanie podzespołów, użytkowanie samochodu wpływa przede wszystkim na stan baterii.

Uszkodzenie bądź nieprawidłowe funkcjonowanie jakich podzespołów może uszkodzić akumulator?

Użytkownicy auta wiedzą, że akumulator jest niezastąpioną rzeczą w pojeździe. Akumulator wymaga również odpowiedniego dbania o niego, gdyż jego uszkodzenie wiąże się z unieruchomieniem auta. Zbyt duże przeciążenia spowodowane przez ładowarki, odtwarzacze muzyki oraz coraz większe temperatury panujące na zewnątrz powodują jego uszkodzenia.

Do uszkodzenia akumulatora mogą doprowadzić również awarie innych podzespołów. Jakich dokładnie?

Awaria alternatora a akumulator

Alternator to kluczowy komponent w układzie elektrycznym pojazdu, odpowiedzialny za generowanie prądu elektrycznego i ładowanie akumulatora podczas pracy silnika. Dostarcza energię do układów elektrycznych pojazdu, takich jak światła, radio, klimatyzacja, systemy wspomagania kierownicy, systemy nawigacji i inne urządzenia elektryczne. Jeśli alternator nie działa prawidłowo, akumulator może się nie ładować prawidłowo, co prowadzi do trudności z uruchomieniem silnika i szybkiego rozładowania akumulatora. Alternator jest niezbędnym elementem układu elektrycznego pojazdu, który zapewnia zasilanie i ładowanie akumulatora podczas pracy silnika. Regularna konserwacja i monitorowanie stanu alternatora są kluczowe dla zapewnienia niezawodnego działania pojazdu i uniknięcia problemów związanych z układem elektrycznym

Uszkodzony regulator napięcia

Uszkodzony regulator napięcia w alternatorze może prowadzić do wielu problemów z układem elektrycznym pojazdu. Regulator napięcia kontroluje napięcie generowane przez alternator, utrzymując je na stałym poziomie, zwykle w zakresie od 13,8 do 14,4 V. Gdy regulator napięcia jest uszkodzony, mogą wystąpić różnego typu objawy i problemy.

Napięcie w układzie elektrycznym pojazdu może wahać się, co powoduje migotanie lub przygasanie świateł, szczególnie widoczne przy zmianach obrotów silnika. Jeśli regulator napięcia nie działa poprawnie, alternator może dostarczać zbyt wysokie napięcie, co prowadzi do przeładowania akumulatora. W przypadku, gdy regulator napięcia dostarcza zbyt niskie napięcie, akumulator może się nie ładować prawidłowo. Uszkodzony regulator napięcia może powodować wiele problemów z układem elektrycznym pojazdu, dlatego ważne jest szybkie zdiagnozowanie i naprawienie tego elementu, aby zapewnić niezawodne działanie pojazdu.

Nieprawidłowo działający rozrusznik

Nieprawidłowo działający rozrusznik może uniemożliwić uruchomienie silnika pojazdu. Rozrusznik jest odpowiedzialny za inicjowanie pracy silnika, obracając wał korbowy do momentu, aż silnik zacznie działać samodzielnie. Problemy z rozrusznikiem mogą mieć różne przyczyny, a ich identyfikacja i naprawa są kluczowe dla zapewnienia sprawności pojazdu. Oto najczęstsze objawy, przyczyny i metody diagnostyki oraz naprawy nieprawidłowo działającego rozrusznika: brak reakcji przy przekręceniu kluczyka, klikanie przy próbie uruchomienia, powolne obracanie silnika, brzęczący dźwięk, zużyte szczotki lub komutator, uszkodzony bendiks, problemy z elektromagnesem, złe połączenia elektryczne, niski poziom naładowania akumulatora. Nieprawidłowo działający rozrusznik może być wynikiem wielu problemów, od prostych problemów z połączeniami elektrycznymi po zużyte wewnętrzne komponenty. Regularna konserwacja i diagnostyka mogą pomóc w wykryciu i naprawieniu problemów, zanim staną się one poważne. W przypadku skomplikowanych napraw najlepiej skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem.

Obecnie posiadamy naszą stronę internetową akumulatoryspecpart.pl na której znajdą państwo najświeższe informacje o promocji na akumulator

https://akumulatoryspecpart.pl/product-category/akumulatory/akumulatory-osobowe/
https://akumulatoryspecpart.pl/product-category/akumulatory/akumulatory-ciezarowe-i-autobusowe/

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Mamy największy wybór akumulatorów:

Varta, Centra, Bosch, Zap, Banner, Jenox, Exide, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Enerblock, Moto Power, Fiamm, Yuasa

Śledź Nasze Social Media

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt