Opublikowany w: Aktualności

Jak przygotować akumulator rolniczy do sezonu żniw

Jak przygotować akumulator rolniczy do sezonu żniw

Akumulatory Polska Sieć Motoryzacyjna „Specpart” Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż oraz wyminę akumulatorów wysokiej jakości akumulatorów. Zapewniamy darmową dostawę wymianę akumulatora na miejscu. Nasi wykwalifikowani pracownicy dokonują darmowych wymian akumulatora. Jak przygotować akumulator rolniczy do sezonu żniw. Co więcej oferujemy akumulatory typu przemysłowego m.in. do: wózków inwalidzkich i widłowych, łodzi, kosiarek, a nawet zabawek dla dzieci. Ponadto wśród asortymentu klienci mogą znaleźć prostowniki, kable rozruchowe.

Sprzedaż akumulatorów – Nasza misja

Akumulatory „Specpart” to dynamicznie rozwijana sieć ogólnopolskiej sprzedaży. Jest to także idea stworzenia miejsc przyjaznych Klientowi. Każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb a także pomocną dłoń profesjonalnie wyszkolonego personelu. Co więcej za naprawdę rozsądną cenę.

Akumulatory Specpart oferujemy tanie akumulatory, które można kupić za pośrednictwem naszej strony, a także w jednym z naszych sklepów stacjonarnych, gdzie czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra pracownicza. Posiadamy w naszych punktach Specpart najtańsze akumulatory.

Akumulatory rolnicze są specjalnie zaprojektowane, aby sprostać wymaganiom maszyn rolniczych, takich jak ciągniki, kombajny, opryskiwacze i inne pojazdy użytkowane w rolnictwie. Te akumulatory muszą być wyjątkowo trwałe, niezawodne i odporne na trudne warunki pracy, takie jak wibracje, pył i ekstremalne temperatury.

Przygotowanie akumulatora przede wszystkim w maszynach rolniczych, takich jak ciągniki, kombajny i inne pojazdy, do sezonu żniw jest kluczowe, aby zapewnić ich niezawodne działanie. Oto kroki, które warto podjąć, aby przygotować akumulator do intensywnego okresu pracy podczas żniw:

1. Sprawdzenie stanu akumulatora

 • Wizualna kontrola: Przede wszystkim sprawdź obudowę akumulatora pod kątem pęknięć, wycieków i korozji. Upewnij się, że akumulator jest czysty i suchy.
 • Poziom elektrolitu: W akumulatorach kwasowo-ołowiowych sprawdź poziom elektrolitu. Jeśli jest niski, uzupełnij  wodą destylowaną, dbając o odpowiednie proporcje.
 • Klemy i zaciski: Upewnij się, że klemy są czyste, wolne od korozji i dobrze przymocowane. Oczyść, jeśli są zabrudzone, i zabezpiecz specjalnym preparatem antykorozyjnym.

2. Ładowanie akumulatora

 • Naładowanie akumulatora: Przed rozpoczęciem żniw upewnij się, że akumulator jest w pełni naładowany. Użyj odpowiedniej ładowarki, najlepiej inteligentnej, która dostosuje proces ładowania do potrzeb akumulatora.
 • Kontrola napięcia: Sprawdź napięcie akumulatora za pomocą multimetru. Dobrze naładowany akumulator powinien mieć napięcie około 12,6V do 12,8V w stanie spoczynku.

3. Testowanie akumulatora

 • Test obciążeniowy: Przeprowadź test obciążeniowy, aby sprawdzić, czy akumulator jest w stanie utrzymać napięcie pod obciążeniem. Możesz to zrobić za pomocą specjalnego testera akumulatorów dostępnego w sklepach motoryzacyjnych.
 • Sprawdzenie wydajności: Jeśli akumulator nie przechodzi testów lub wykazuje słabą wydajność, rozważ jego wymianę, aby uniknąć problemów podczas pracy w polu.

4. Konserwacja i ochrona akumulatora

 • Utrzymanie w czystości: Regularnie czyść akumulator i okolice zacisków. Unikaj zbierania się brudu i resztek, które mogą prowadzić do korozji.
 • Zabezpieczenie przed wstrząsami: Upewnij się, że akumulator jest dobrze zamocowany i zabezpieczony przed wstrząsami oraz wibracjami, które mogą występować podczas pracy w polu.

5. Zapewnienie dobrego kontaktu elektrycznego

 • Dokładne podłączenie: Upewnij się, że wszystkie połączenia elektryczne są mocne i dobrze dokręcone. Słabe połączenia mogą prowadzić do spadków napięcia i problemów z uruchamianiem maszyn.

6. Regularna kontrola w sezonie

 • Codzienne sprawdzenie: W trakcie sezonu żniw, regularnie sprawdzaj stan akumulatora, szczególnie jeśli maszyna jest intensywnie eksploatowana. Szybka reakcja na ewentualne problemy może zapobiec większym awariom.
 • Ładowanie między sesjami pracy: Jeśli maszyna nie jest używana przez kilka dni, podłącz akumulator do ładowarki konserwacyjnej, aby utrzymać jego pełne naładowanie.

Niewątpliwie, po zakończeniu sezonu żniw, należy wyjąć akumulator z maszyny. Z pewnością musimy naładować go w pełni i przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Regularnie sprawdzaj jego stan i doładowuj, jeśli to konieczne, aby był gotowy do użycia w następnym sezonie.

Podsumowując, przygotowanie akumulatora do sezonu żniw wymaga przede wszystkim, systematyczności i dbałości o szczegóły. Z pewnością dobra kondycja akumulatora jest kluczowa dla niezawodnej pracy maszyn rolniczych, co przekłada się bez wątpienia, na efektywność i bezpieczeństwo pracy w polu.

Nasza strona nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek niedokładne zalecenia.

Pamiętaj – zawsze sprawdzaj specyfikację oryginalnego akumulatora.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Mamy największy wybór akumulatorów:

Varta, Centra, Bosch, Zap, Banner, Jenox, Exide, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Enerblock, Moto Power, Fiamm, Yuasa

Śledź Nasze Social Media

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt
X