Jaki akumulator wybrać, gdy pokonujemy krótkie dystanse? - Akumulatory Warszawa Specpart
Opublikowany w: Aktualności

Jaki akumulator wybrać, gdy pokonujemy krótkie dystanse?

Jaki akumulator wybrać, gdy pokonujemy krótkie dystanse? – Akumulatory Warszawa

Akumulatory Warszawa – Wielu z nas zastanawia się jaki akumulator Warszawa wybrać na krótkie wycieczki. Najczęściej pokonywane trasy, to te o krótkim dystansie. Dlatego największym problemem jest wysokie obciążenie akumulatora, które spowodowane jest wielokrotnym  uruchomieniem silnika i koniecznością doprowadzenia prądu do odbiorników. Podczas jazdy na krótkich trasach, alternator w naszym aucie ledwo ma czas na pełne naładowanie akumulatora Warszawa. Niestety sytuacja pogarsza się, gdy akumulator Warszawa zaczyna odmawiać posłuszeństwa z powodu intensywnego użytkowania lub niedoładowania.

Polska Sieć Motoryzacyjna Specpart Sp. z o.o. w Warszawie prowadzi sprzedaż wysokiej jakości akumulatorów. Sklep z akumulatorami Warszawa jest profesjonalnym punktem specjalizującym się w doborze akumulatorów w Twoim mieście. Zadzwoń pod numer który znajdziesz tu: Punkt Sprzedaży, a my Specpart akumulatory Warszawa zajmiemy się wymianą i utylizacją Twojego akumulatora. Nasz stacjonarny punkt sprzedaży znajduje się na ul. Górczewska 257A

Czy wiek akumulatora ma wpływ na jego działanie? – Akumulatory Warszawa

Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na poprawne działanie akumulatora jest jego wiek. Podczas wieloletniej eksploatacji akumulatora jego pojemność spada, a z kolei rezystancja wewnętrzna rośnie. Po pokonaniu wielu krótkich dystansów zaczynamy mieć do czynienia z ujemnym bilansem energetycznym, gdzie akumulator Warszawa porostu zużywa więcej energii niż otrzymuje z alternatora. Problem ten pojawia się zazwyczaj zimową porą, kiedy nasz akumulator potrzebuje większej mocy rozruchowej do uruchomienia silnika. W tym samym czasie działają wszystkie systemy komfortu i urządzenia elektryczne, aby bezpiecznie użytkować auto podczas jazdy. To właśnie dlatego zawodzą nas standardowe akumulatory nie zapewniając wystarczającej mocy podczas uruchamiania.

Istotną rolą jest pozytywny bilans energetyczny. Akumulatory Warszawa

Dodatni bilans energetyczny zapewnia wystarczająco wysoki stan naładowania akumulatora, nawet jeśli pojazd jest używany na krótkich dystansach. Dlatego kierowcy podróżujący na krótkich trasach powinni wybrać akumulator o większej pojemności. Większy akumulator zapewni większą rezerwę do pełnego naładowania podczas dłuższych podróży. Podczas jazdy, akumulator powinien zostać uzupełniony przynajmniej energią zużytą do uruchomienia silnika. Przy jeździe na krótkich dystansach aby uzupełnić energię najlepiej jest unikać stosowania elementów ją zużywających. W tym czasie podczas jazdy alternator zrekompensuje wczesną utratę ładunku. W większości nowych aut zamontowane systemy pokładowe działają przez 24h na dobę powolnie rozładowując akumulator. Najlepszym rozwiązaniem dla kierowców pokonujących krótkie dystanse i posiadających dużą ilość systemów dodatkowych, zalecany jest akumulator Warszawa AGM.

Decydującą zaletą akumulatorów Warszawa AGM na krótkie podróże jest ich niska rezystancja wewnętrzna przez cały okres eksploatacji. W tego typu akumulatorach elektrolit jest uwięziony w macie wykonanej z włókna szklanego, aby zapobiec jego rozwarstwieniu i uszkodzeniu materiału aktywnego. Akumulator AGM może również pracować w stanie niepełnego naładowania bez negatywnego wpływu na jego żywotność. Duże rezerwy akumulatora AGM zapewniają jego niezawodność i mobilność podczas krótkich podróży.

Nowoczesne technologie akumulatory Exide

Akumulatory Exide Warszawa wykorzystują wysokiej klasy komponenty i materiały. Są to separatory o dużej powierzchni wykonane z mat szklanych, zaawansowane stopy ołowiu i cyny oraz unikalne dodatki węglowe w materiałach aktywnych. Najnowsza technologia kratki LifeGrid™ zapewnia stałą moc i zwiększoną trwałość. Dodatkowo produkt ten jest idealny do samochodów wyposażonych w systemy start-stop i hamowanie rekuperacyjne. Nowa generacja akumulatorów Exide wspiera funkcje umożliwiające oszczędzanie paliwa.

W naszym punkcie sprzedaży Specpart akumulatory Warszawa znajdującym się przy ul. Górczewska 257A, oprócz baterii oferujemy doradztwo przy doborze odpowiedniego akumulatora. Udzielimy fachowych porad jak zadbać o akumulator aby służył nam przez długi czas. Dlatego zapraszamy do naszego punktu sprzedaży akumulatory Specpart Warszawa znajdującym się przy Górczewska 257A. Oferujemy szeroki asortyment akumulatorów. Jest to przede wszystkim pełna gama akumulatorów do samochodów osobowych, jak również ciężarowych, maszyn rolniczych, motocykli oraz sprzętu specjalistycznego aż po skutery, kosiarki i zabawki dla dzieci. W naszej placówce mamy najtańsze akumulatory Warszawa.

Oferujemy akumulatory:

 • do samochodów osobowych
  • klasyczne
  • AGM Start – Stop
  • EFB Start – Stop
 • ciężarowe i autobusowe
 • rolnicze
 • do łodzi, kamperów i przyczep
 • trakcyjne, głębokiego rozładowania
 • motocyklowe
  • klasyczne
  • AGM
 • do UPS
 • przemysłowe
 • do alarmów
 • do zabawek, samochodzików
 • Ado kosiarek

W naszej sprzedaży oprócz akumulatorów mamy inne produkty motoryzacyjne:

akumulatory, oleje, prostowniki,

Oferujemy usługi takie jak wymiana akumulatora i pomiar parametrów elektrycznych samochodu.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży.

Mamy największy wybór akumulatorów:

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Summary
Article Name
Jaki akumulator wybrać, gdy pokonujemy krótkie dystanse?
Description
Wielu z nas zastanawia się jaki akumulator wybrać na krótkie wycieczki. Najczęściej pokonywane trasy, to te o krótkim dystansie. Dlatego największym problemem jest wysokie obciążenie akumulatora, które spowodowane jest wielokrotnym  uruchomieniem silnika i koniecznością doprowadzenia prądu do odbiorników.
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt