Kable rozruchowe Tychy
Opublikowany w: Aktualności

Kable rozruchowe Tychy – jak prawidłowo i bezpiecznie uruchomić samochód w sytuacji awaryjnej? 

Kable rozruchowe Tychy – jak prawidłowo i bezpiecznie uruchomić samochód w sytuacji awaryjnej? 

Wykorzystaj kable rozruchowe Tychy. Dzielenie się energią elektryczną to jeden z najczęstszych sposobów na uruchomienie samochodu, w przypadku gdy nasz akumulator odmówił posłuszeństwa. W rzeczywistości nietrudne zadanie, ale czy oby na pewno robimy je dobrze, nie powodując szkód sobie i innym?  Na co zwrócić uwagę?

Czym się objawia rozładowana bateria naszego auta?

W większości aut starszego typu, gdy ulegnie awarii akumulator Tychy, kontrolka akumulatora mruga, bądź świeci stale. Rozrusznik obraca się bardzo wolno i nie pozwala na uruchomienie auta.

Dochodzi także, do sytuacji że na desce rozdzielczej przygasają światłą, rozrusznik przestaje definitywnie pracować a nasz akumulator Tychy jest zbyt słaby aby odpalić auto.

W nowoczesnych samochodach jest trochę inaczej.

Jednostki elektryczne są inaczej chronione, więc zdecydowanie inaczej reagują również na zbyt słaby akumulator Tychy w naszym aucie. W pierwszej kolejności oznaką braku prądu w naszym akumulator Tychy będzie zapalenie się wszystkich lampek na desce rozdzielczej samochodu. Choć wyglądają spektakularnie i w zależności od modelu, oznaczają jedno: rozrusznik się nie włącza. Podobnie dzieje się gdy nasze auto wyposażone jest w system bez-kluczykowy, rozładowany akumulator Tychy sprawi że nie odpalimy auta.

Kable rozruchowe Tychy – ile kosztują?

Dobrym pomysłem jest mieć w bagażniku kable rozruchowe, na wypadek niespodziewanej awarii. Najtańsze kable kosztują 15 – 20 zł. Wysokiej jakości kabel rozruchowy o dużym przekroju będzie kosztował ponad 100 zł. Zapakowane w poręczną torbę zajmującą mało miejsca, które zmieszczą się niemal wszędzie, nie zajmując cennej przestrzeni.

Jaka jest różnica między tanim kablem marketowym a markowym kablem premium?

Niedrogie kable są zwykle cienkie (przekrój nie większy niż 4-6mm) i mają końcówki wykonane z cienkiej blachy. Inaczej jest z markowymi kablami, które  powinny mieć duży przekrój i być długie. Częstym błędem jest zakup zbyt krótkich przewodów, który uniemożliwia podłączenie akumulatora Tychy do innego samochodu. Podstawowym i najważniejszym elementem doboru kabli rozruchowych jest  duży przekrój – im większy tym lepiej. Ostatnią różnicą między markowymi grubymi i długimi kablami rozruchowymi a tanimi kablami jest ich izolacja – tanie kable są sztywne i posiadają twardą izolację. Trzeba bardzo uważać aby nie doprowadzić do zwarć.

Jak podłączyć przewody do auta z rozładowanym akumulatorem?

Prawidłowa kolejność podłączania kabli rozruchowych jest następująca:

 1. Wyłącz silnik samochodu, który będzie pożyczał prąd,
 2. Podnieś maskę i podłącz czerwony przewód do dodatniego (+) zacisku naładowanego akumulatora. Podłącz czarny przewód do ujemnego (-) zacisku naładowanego akumulatora,
 3. Podłącz drugi koniec czerwonego przewodu do dodatniego (+) zacisku rozładowanego akumulatora, Podłącz drugi koniec czarnego przewodu do masy lub ujemny (-) zacisk rozładowanego akumulatora do masy odbiornika.

Odłączanie przewodów należy wykonać w odwrotnej kolejności, a więc najpierw odłącz czarny zacisk przewodu od masy ładowanego akumulatora, a następnie odłącz czerwony zacisk plusowy przewodu od dodatniego zacisku ładowanego akumulatora. Na koniec odłącz zaciski akumulatora ładującego w dowolnej kolejności. Uważać trzeba, aby ich nie zwierać, ani nie dotykać masy samochodu czerwonymi zaciskami – powstanie iskra.

Oferujemy akumulatory:

 • do samochodów osobowych
  • klasyczne
  • AGM Start – Stop
  • EFB Start – Stop
 • ciężarowe i autobusowe
 • rolnicze
 • do łodzi, kamperów i przyczep
 • trakcyjne, głębokiego rozładowania
 • motocyklowe
  • klasyczne
  • AGM
 • do UPS
 • przemysłowe
 • do alarmów
 • do zabawek, samochodzików
 • Ado kosiarek

W naszej sprzedaży oprócz akumulatorów mamy inne produkty motoryzacyjne:

akumulatory, oleje, prostowniki,

Oferujemy usługi takie jak wymiana akumulatora i pomiar parametrów elektrycznych samochodu.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży.

Mamy największy wybór akumulatorów:

varta  exide zap jenox  Centra, Bosch, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Moto Powerbanner enerblock fiamm yuasa

Więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tychy

Summary
Article Name
Jak prawidłowo i bezpiecznie uruchomić samochód w sytuacji awaryjnej? 
Description
Dzielenie się energią elektryczną to jeden z najczęstszych sposobów na uruchomienie samochodu, w przypadku gdy nasz akumulator odmówił posłuszeństwa. W rzeczywistości nietrudne zadanie, ale czy oby na pewno robimy je dobrze, nie powodując szkód sobie i innym?  Na co zwrócić uwagę?
Author
Publisher Name
Specpart
Publisher Logo
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt

Pomoc specjalistów czeka na Ciebie.
(+48) 22 398 82 51

X