Opublikowany w: Aktualności

Klemy akumulatora co warto wiedzieć. 

Klemy akumulatora co warto wiedzieć.

Akumulatory Polska Sieć Motoryzacyjna „Specpart” Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż oraz wyminę akumulatorów wysokiej jakości akumulatorów. Zapewniamy darmową dostawę i wymianę akumulatora na miejscu. Nasi wykwalifikowani pracownicy dokonują darmowych wymian akumulatora. Co więcej oferujemy akumulatory typu przemysłowego m.in. do: wózków inwalidzkich i widłowych, łodzi, kosiarek, a nawet zabawek dla dzieci. Ponadto wśród asortymentu klienci mogą znaleźć prostowniki, kable rozruchowe.

Sprzedaż akumulatorów – Nasza misja

Akumulatory „Specpart” to dynamicznie rozwijana sieć ogólnopolskiej sprzedaży. Jest to także idea stworzenia miejsc przyjaznych Klientowi. Każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb a także pomocną dłoń profesjonalnie wyszkolonego personelu. Co więcej za naprawdę rozsądną cenę.

Akumulatory Specpart oferujemy tanie akumulatory, które można kupić za pośrednictwem naszej strony, a także w jednym z naszych sklepów stacjonarnych, gdzie czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra pracownicza. Posiadamy w naszych punktach Specpart najtańsze akumulatory.

Klemy akumulatora są kluczowymi elementami, które zapewniają połączenie elektryczne między akumulatorem a układem elektrycznym pojazdu. Problemy z klemami mogą prowadzić do różnych problemów związanych z zasilaniem, w tym trudności z uruchomieniem silnika. Oto informacje na temat funkcji, konserwacji i naprawy klem akumulatora. Klemy akumulatora co warto wiedzieć. 

Funkcje klem akumulatora

Przewodzenie prądu: Klemy zapewniają połączenie elektryczne między biegunami akumulatora a kablami zasilającymi pojazdu.

Stabilność połączenia: Klemy muszą zapewniać stabilne i pewne połączenie, aby zminimalizować spadki napięcia i straty energii.

Problemy z klemami akumulatora

Klemy akumulatora mogą korodować, co prowadzi do słabego połączenia i problemów z przewodzeniem prądu. Korozja najczęściej występuje na biegunie dodatnim. Problemem są również luźne klemy mogą prowadzić do przerywania połączenia elektrycznego, co może objawiać się trudnościami z uruchomieniem silnika lub przerwami w zasilaniu. Brud, olej i inne zanieczyszczenia mogą pogarszać kontakt elektryczny klem.

Konserwacja i naprawa klem akumulatora

Regularnie sprawdzaj klemy akumulatora i usuwaj korozję oraz zanieczyszczenia. Do czyszczenia można użyć szczotki drucianej i specjalnych środków do czyszczenia styków elektrycznych.

Kroki do czyszczenia klem: wyłącz silnik i zdejmij kluczyk ze stacyjki. Odłącz najpierw klemę ujemną, a następnie dodatnią.Użyj szczotki drucianej do oczyszczenia klem i biegunów akumulatora. Nałóż specjalny środek do czyszczenia styków elektrycznych, aby zapobiec przyszłej korozji. Ponownie podłącz klemy, zaczynając od dodatniej, a następnie ujemnej.

Dokręcanie klem: Upewnij się, że klemy są dobrze dokręcone, aby zapewnić pewne połączenie elektryczne. Luźne klemy mogą prowadzić do problemów z zasilaniem.

Zabezpieczanie klem: Po oczyszczeniu i dokręceniu klem, można nałożyć na nie warstwę specjalnego smaru lub sprayu do ochrony styków elektrycznych, co zapobiegnie korozji.

Wymiana klem: Jeśli klemy są poważnie skorodowane lub uszkodzone, najlepiej wymienić je na nowe. Proces ten obejmuje odłączenie starych klem, oczyszczenie biegunów akumulatora i zamontowanie nowych klem, upewniając się, że są dobrze dokręcone.

Klemy akumulatora odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu prawidłowego połączenia elektrycznego w pojeździe. Regularna konserwacja, w tym czyszczenie i dokręcanie klem, jest niezbędna do utrzymania niezawodnego działania układu elektrycznego. W razie potrzeby wymiana zużytych lub uszkodzonych klem może zapobiec problemom z zasilaniem i przedłużyć żywotność akumulatora oraz całego układu elektrycznego pojazdu.

Usługi jakie świadczy każdy punkt Specpart:

Sprawdź, gdzie znajdziesz najbliższe punkty sprzedaży akumulatorów Specpart Akumulatorów:

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt
X