Opublikowany w: Aktualności

Zasiarczenie akumulatora a gwarancja

Zasiarczenie akumulatora a gwarancja

Akumulatory Polska Sieć Motoryzacyjna „Specpart” Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż oraz wyminę akumulatorów wysokiej jakości akumulatorów. Zapewniamy darmową dostawę wymianę akumulatora na miejscu. Nasi wykwalifikowani pracownicy dokonują darmowych wymian akumulatora. Co więcej oferujemy akumulatory typu przemysłowego m.in. do: wózków inwalidzkich i widłowych, łodzi, kosiarek, a nawet zabawek dla dzieci. Ponadto wśród asortymentu klienci mogą znaleźć prostowniki, kable rozruchowe.

Sprzedaż akumulatorów – Nasza misja

Akumulatory „Specpart” to dynamicznie rozwijana sieć ogólnopolskiej sprzedaży. Jest to także idea stworzenia miejsc przyjaznych Klientowi. Każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb a także pomocną dłoń profesjonalnie wyszkolonego personelu. Co więcej za naprawdę rozsądną cenę.

Akumulatory Specpart oferujemy tanie akumulatory, które można kupić za pośrednictwem naszej strony, a także w jednym z naszych sklepów stacjonarnych, gdzie czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra pracownicza. Posiadamy w naszych punktach Specpart najtańsze akumulatory.

Zasiarczenie akumulatora jest jednym z najczęstszych problemów, które mogą prowadzić do jego przedwczesnego zużycia. Zasiarczenie polega na tworzeniu się kryształów siarczanu ołowiu na płytach akumulatora, co zmniejsza jego pojemność i zdolność do dostarczania prądu. Ten problem często pojawia się, gdy akumulator jest niedostatecznie naładowany przez dłuższy czas.

Zasiarczenie akumulatora a gwarancja

1. Warunki gwarancji

  • Gwarancje na akumulatory zazwyczaj obejmują wady materiałowe i produkcyjne, które ujawnią się w określonym czasie użytkowania. Producent może odmówić honorowania gwarancji, jeśli zasiarczenie akumulatora jest wynikiem zaniedbania użytkownika.

2. Czynniki wyłączające gwarancję

  • Niewłaściwe użytkowanie: Gwarancja może nie obejmować zasiarczenia wynikającego z niewłaściwego użytkowania, np. pozostawienia akumulatora w stanie rozładowanym przez długi czas.
  • Brak konserwacji: Zaniedbanie regularnej konserwacji i ładowania akumulatora może prowadzić do zasiarczenia, co zazwyczaj wyklucza roszczenia gwarancyjne.
  • Warunki eksploatacyjne: Ekstremalne warunki użytkowania, takie jak bardzo wysokie lub niskie temperatury, mogą przyczynić się do zasiarczenia i mogą nie być objęte gwarancją.

3. Udokumentowanie problemu

  • Regularna konserwacja: Prowadzenie dokumentacji dotyczącej regularnej konserwacji i ładowania akumulatora może pomóc w udowodnieniu, że problem z akumulatorem nie wynika z zaniedbania użytkownika.
  • Historia użytkowania: Warto zachować historię użytkowania i wszelkie dowody na prawidłową eksploatację akumulatora, co może być pomocne w przypadku roszczenia gwarancyjnego.

Zasiarczenie akumulatora jest poważnym problemem, który często nie jest objęty gwarancją, jeśli wynika z niewłaściwego użytkowania lub zaniedbania. Regularna konserwacja, monitorowanie stanu naładowania oraz unikanie głębokiego rozładowania są kluczowe w zapobieganiu zasiarczeniu. Jeśli zasiarczenie już wystąpi, specjalne procedury regeneracyjne mogą czasem pomóc w przywróceniu akumulatora do stanu użyteczności.

Wszelkie instrukcje zawarte w wyszukiwarce akumulatorów mają jedynie charakter informacyjny.

Nasza strona nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek niedokładne zalecenia.

Pamiętaj – zawsze sprawdzaj specyfikację oryginalnego akumulatora.

Sprawdź nasze punkty sprzedaży

Mamy największy wybór akumulatorów:

Varta, Centra, Bosch, Zap, Banner, Jenox, Exide, Forse, Grom, Tab, X-PRO, Specbat, Enerblock, Moto Power, Fiamm, Yuasa

Śledź Nasze Social Media

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon?
Punkty Obsługi
Znajdź najbliższy punkt
X